Park kavgasında başından vuruldu

Hülya Avşar saldırmaya devam ediyor !

Çocukların korkutan eğlencesi

Ödüllü filmler izleyici ile buluşuyor

Zeki Alasya’nın en büyük tutkusu

Gündem 8 Mayıs 2015
325

Karaciğer rahatsızlığı nedeniyle 22 Nisan 2015 tarihinden beri tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesinde 08.05.2015 tarihinde (bu gün) saat: 10: 32’de sevenlerine veda etti. Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’da 2015 senesinde hayatını kaybedenler arasına girerek sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı.

18 Nisan 1943 senesinde İstanbul’da doğan ve aslen Kıbrıs’lı olan ünlü tiyatro ve sinema sanatçı (komedyen) Zeki Alasya’nın en büyük tutkularından biri klasik otomobil merakıydı.

Geçtiğimiz aylarda da İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin bir tesirliğine katılan ünlü usta oyuncu Zeki Alasya, Yeşilçam’ın unutulmaz aktörü Hulisi Kentmen’in bizzat sahibi olduğu ve birçok Türk filminde de kullanılan mavi beyaz renkteki 1956 model Ford Convertible marka aracın direksiyonuna oturduğunda çok mutlu olduğu hatırlanıyor.

Usta komedyen, katıldığı tesirlikte klasik otomobil sevgilerinin temelinde, Yeşilçam sinemasının yattığını söyleyerek;”Bugün burada çok keyifli bir organizasyon yapılmış. Ben bir klasik otomobil meraklısı olarak davete koşarak geldim. Gördüğünüz bütün bu araçların çoğu Yeşilçam filmlerinde kullanıldı. Ayhan Işık, Göksel Arsoy, İzzet Günay gibi birçok oyuncu dostumuz ve bizler bu araçların muadillerini hep kullandık. Hulisi Kentmen’in bu aracıyla da birçok filmde beraber olduk. Şu anda çok heyecanlıyım” demiş ve o anki duygularını ifade etmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: