Trabzonspor Yaşar Kemal’i unutmadı

Asus Zenfone 2 coşuyor coşturuyor!

Samsung’da büyük değişim, o özelliği S6’da kullanmayacak!

Psikolojik yorgunluk nasıl anlaşılır

Yusuf Baş’tan Fikret Yeni’ye sert cevap

Gündem 21 Mayıs 2015
263

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yönelik eleştiride bulunduğu biliniyor. Başkan Yusuf Baş, Sözlü’ye eleştiri yapan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’ye cevap vermeyi ihmal etmedi.

Baş, dediğine göre, Fikret Yeni’ye yönelik olarak, “Adanalının seçmiş olduğu Büyükşehir Belediye Başkanı’na karşı kullandığın kirli dilin de bir karşılığı olmalı. ‘Meydanı boş tespit ettin’ ifadesi nedir? Milli iradeyi sızlatan haksız, hukuksuz, adaletsiz uygulamalarınız Adanalıların vicdanında hapsolunmuşken, milli irade neticesinde mi tehdit ediyorsunuz? Halkımız nezdinde asla hüsnükabul görmeyecek bu zihniyeti şiddetle, nefretle kınıyorum. Hukukçu kimliği olan biri, halka örnek olmalı ve haddini de bilmelidir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Mayıs’ta miting yapacağı Uğur Mumcu Meydanı’nda daha önce başvuran bir siyasi partinin miting yapacağını ifade eden Baş, “Saygıdeğer Sözlü, halkımıza tercüman olarak cumhurbaşkanını 7 Haziran’dan akabinde Adana’ya yakışır şekilde karşılayacaklarını ifade etmiştir. Hepsi bu. Bu ifadeden rahatsız olacak ne var? Hem; yatırımda 5. sıradan 27. sıralara gerilettirdiğiniz ve dip yaptırdığınız Adana’da Cumhurbaşkanı hangi toplu açılışları gerçekleştirecek?” sözlerini kullandı.

Baş, izahında daha akabinde şunları dedi:

“Ey Fikret Yeni, elini vicdanına koy. Cumhurbaşkanı Ak Parti’ye oy toplamak için mi yoksa açılış için mi geliyor? Yoksa, Saygıdeğer Hüseyin Sözlü’nün, sizin iktidar gücüyle 13 senede yapamadığınız, üç şeritli otobana dönüşen Kızıldağ yayla yolunu mu açmaya gelecek? Veya, sizin 4 yıl önce 40 milyona ihale edip yapamadığınız ama Saygıdeğer Hüseyin Sözlü’nün 7.5 milyon liraya yaptırdığı Göller Yaylası Su Projesi’ni mi açmaya gelecek? veya, 800 km kanalizasyon ve kolektör yatırımlarının, devasa altyapı projelerinin açılışını mı yapacak? İki devirdir belediyeniz devrinde yapılmayan Sarıçam Deresi Islah Projesi’ni mi açmaya gelecek? Köprü projelerinde kurdele mi kesecek? Yoksa 13 senede iktidar gücüyle, devletin, belediyelerinizin tüm imkanlarıyla yaptırmadığınız, yaptıramadığınız ve atlarla bile gidemediğiniz patikalarda başlatılan asfalt yolları mı açmaya gelecek? İlk kez suya kavuşan köylülerin sevincini mi paylaşacak? İhalesi yapılan 1.100 kmlik yolları mı açacak? Söyleyin Allah aşkına; cumhurbaşkanı daha sayamadığımız hangi hizmetleri açmaya gelecek? Cumhurbaşkanı, seçimin hakkaniyeti, adaleti açısından açılışları 7 Haziran’dan akabinde yapsa ne olur? 7 Haziran’dan akabindeki günler Allah’ın günleri değil mi? şeklinde konuştuğu görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ruble serbest dolaşımda

Ruble serbest dolaşımda

10 Kasım 2014
233
Kalp doktoru kalpten gitti

Kalp doktoru kalpten gitti

13 Nisan 2015
392
Zorlu LYS süreci sona erdi

Zorlu LYS süreci sona erdi

21 Haziran 2015
639

%d blogcu bunu beğendi: