Dolandırıcı sözde taraftarlar

Bedelli askerlikte hüzünlü son

İOS 9’un görüntüleri sızdı!

Danimarka’da yaşayan Türkler oy vermeye başladı

Yine PKK saldırısı 1 ülkücü öğrenci yaralandı

Gündem 24 Şubat 2015
335

Türkiye üzerindeki kirli emellerini gerçekleştirmek isteyen ve seçim sürecine giren ülkemizin istikrarını bozmak isteyip kaos ortamı oluşturmayı amaçlayan bölücü örgüt yandaşları üniversitelerde ülkücü öğrencileri hedef almaya devam ediyor. Ülkücü öğrencilerilere saldırarak ülke genelinde kaos ortamı oluşturmaya çalışan bölücü terör örgütü pkk yandaşlarına karşı ise ülkücü öğrenciler büyük bir bilinçle provokasyon oyunlarına gelmeden duruş gösteriyor. Ülkücü öğrencilerin sağduyulu yaklaşımından dolayı hedeflerine ulaşamayan bölücü örgüt yandaşları dur durak bilmeden Türkiye’nin dört bir yanında provokasyon ve saldırılarına devam ediyor.

OLAYLAR İSTANBUL’A SIÇRADI

Bölücü örgütün üniversitedeki uzantılarından bir saldırı haberi de İstanbul Marmara Üniversitesi’nden geldi. Sabah saatlerinde üniversite bahçesi içerisinde bir öğrencinin çıkan kavgada hafif şekilde başından yaralanması sonucu tırmanan gerginlk, üniversite dışına da yayıldı.Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi önünde toplanan PKK’lı bölücü örgüt sempatizanları  “Ege’den Marmara’ya faşizme geçit yok” yazılı bir pankart açtı. Başka bir tarafta toplanan ülkücü öğrenciler de slogan atarak Marmara Üniversitesi önüne doğru yürüyüşe geçti. Çevik Kuvvet ve Özel Tim ekipleri, öğrenciler arasına etten duvar örerek grupları uzaklaştırmaya çalıştı. Polis bir ara öğrencileri dağıtmak için kısa süreli biber gazı da kullandı. 

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE ÖNLEMLERİN ALINMASI İÇİN UYARI YAPILMIŞTI

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen basın toplantısında gerekli önlemlerin alınmadığı yönünde bigliler aktarılmıştı. Ve Polise ve Üniversite yönetimine  gerekli önlemler alınması için uyarılarda bulunulmuştu. Bugün Marmara Üniversitesi’nde Ülkücü öğrenciler ve PKK sempatizanı öğrenciler arasında kavga çıktığı haberleri geldi. İki grup arasında sopa ve satırlı kavgada çok sayıda yaralı olmasından endişe ediliyor. Kavgada yaralanan 2 üniversite öğrencisi, kafalarına ve ellerine satırın ters tarafının isabet etmesi sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı öğrencilerin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayın duyulmasından sonra Marmara Üniversitesi kampüsüne çok sayıda Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: