Boğaz ağrınız varsa bunları yapın !

Samsung’da büyük değişim, o özelliği S6’da kullanmayacak!

Kevin Grosskreutz transferinde ‘Amatör’ hata

Galatasaraylı Emmanuel Eboue arkadaşlarıyla vedalaştı

Yıldırım Demirören engellileri unutmadı

Spor 13 Mayıs 2015
267

Toplumda önemli bir yeri bulunan engelli yurttaşların farkındalığının arttırılmasına dikkat çekmek amacıyla türlü tesirlikler yapıldığını vurgulayan Başkan Demirören, şu şekilde mesaj verdi:

FAALİYET DÜZENLENİYOR

“Türkiye Futbol Federasyonu, sosyal sorumluluk anlayışıyla uzun bir süredir ‘Futbol Aşkı Engel Tanımaz’ sloganıyla ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesini gerçekleştiriyor. Pozitif bir güç yaratarak topluma hizmet etmeyi amaçlayan federasyonumuz, kalıcı ve uzun vadeli olarak hazırladığı ‘Engelliler Futbolu Geliştirme Stratejisi’ ile futbolun 7’den 70’e âleme ulaştırılması misyonu doğrultusunda düzenli olarak faaliyetler düzenlemektedir.

ÖRNEK OLUYORLAR

Bir yandan futbol oynayarak sosyal hayata katılan engelli sporcularımız, diğer yandan da gösterdikleri müthiş azim ve mücadeleyle topluma örnek olmaktadırlar. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren dört Engelli Spor Federasyonu ile işbirliğimiz, kurumsal temeller düzeyinde başarıyla devam etmektedir.

KULLANIMA SUNULDU

4 Temmuz 2014’te kapılarını açtığımız Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ni engelli milli futbolcu kardeşlerimizin de kullanımına sunduk. Bu doğrultuda Görme Engelliler Milli Takımımız, bir hafta boyunca tesislerimizde kamp yaptı. Bu kampın, oyuncular üstünde inanılmaz derecede pozitif tesirinin olduğunu gördük. TFF olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonar da engelli yurttaşlarımız ile işbirliği içerisinde olacağımızı ve kendilerine desteğimizin artarak süreceğini ifade etmekten onur duyarız.” şeklinde mesaj verdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: