Şişli Belediyesi’nde Hayri İnönü’ye Emir Sarıgül darbesi!

TGC: ‘Akreditasyon uygulanması bir hak ihlalidir’

Lösemi hastaları artık çaresiz değil

Öğrendiğimiz Bilgilerin Hepsi Doğru mu?

YGS’ye 1 hafta kala ne yapmalıyız ?

Eğitim 6 Mart 2015
627

Mevcut çalışma sisteminizi oturttuysanız sakin bir şekilde devam etmelisiniz. Her gün bir iki adet deneme sınavı çözüyor, yine yapamadığınız veya eksik kaldığınız konular üzerinde yoğunlaşıyor ve bu eksikleri tamamlayarak devam mı ediyorsunuz? O zaman problem yok. Ancak bunun yanında dikkat etmeniz gereken farklı noktalarda var.

TEST SINAVINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN İÇİN NE YAPMALIYIZ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

UYKU DÜZENİNE DİKKAT

Öncelikle uyku düzeni! Eğer daha fazla soru çözmeliyim, daha fazla konu çalışmalıyım düşüncesiyle gece geç saatlere kadar ders çalışıyor ve uyku düzeninizi bozduysanız, bu durum sınav sabahı sizi daha fazla sıkıntıya sokabilir. Bu durumda sınava bir hafta kala uyku düzeninizi mutlaka oluşturmalısınız. Sınav sabahı kalkacağınız saati belirleyip bu bir haftalık süreçte her sabah aynı saatte kalmalısınız ki vücudunuz bu duruma alışsın, sınav sabahı zorlanmasın. Uyku düzeninizle beraber kendinize kahvaltı menüsü oluşturmalısınız. Çünkü sınav sabahı, bünyenin alışık olmadığı bir kahvaltı sonrası oluşacak bir sağlık sorunu bütün emeklerinizin boşa gitmesine sebep olacaktır. 

MATEMATİK PRATİK YOLLAR VE FORMÜLLERİ İÇİN TIKLAYIN

SINAVA 3-4 GÜN KALA

Deneme sınavı ve eksiklerin tamamlanması şeklinde yaptığınız çalışma düzenine devam ediyorsunuz ve bununla beraber uyku düzeninizi kurdunuz. Bu şekilde devam edebilirsiniz. Emin olun ki her yeni denemede başarınızın arttığını göreceksiniz. Bu şekilde devam ederken ele almamız gereken diğer bir konu sağlıklı beslenme. Doğru ve sağlıklı beslenme başarı için olmazsa olmazlardandır. Uzmanların görüşlerine göre sınav hazırlık sürecinde doğru ve sağlıklı beslenme adayların hem başarılarına hem de motivasyonlarına katkıda bulunuyor. Uzmanlar en önemli öğün olan kahvaltının kesinlikle atlanmamasını ve sınav sürecinde size yardımı olabilecek besinleri şu şekilde belirtiyor.

YGS’DE İŞİNİZE YARAYACAK PRATİK BİLGİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ELMA SUYU STRESİ ORTADAN KALDIRIYOR

Yumurta; kan şekeri düzenlemesini sağlayarak vücuda protein katıyor. Sabahları 3-4 adet erik kurusu yemeniz konsantrasyon ve dikkat için önemli bir besin kaynağı olduğunu, ayrıca taze sıkılmış elma suyunun stres, yorgunluk gibi durumların ortadan kaldırdığı belirtiyor, ki bunlar sizin sınava hazırlık ve sınav sürecinde  en çok ihtiyaç duyduğunuz şeyler. Öğlen ve akşam yemeklerinde özellikle sınav haftasında en az 3-4 kez balık tüketilmesi öneriliyor. Bunun sebebi de zengin omega kaynağı olan balığın öğrenme etkisi arttırması, beyni güçlendirmesi konsantrasyonu arttırması. Bunları uygulayarak sınavın son virajına ders çalışma, uyku ve beslenme alışkanlıklarını oturtmuş bir şekilde gireceğiniz için başarının kaçınılmaz olacağını sizde göreceksiniz.

EN KOMİK YGS CAPSLARI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Yeni teknoloji yeni motor

Yeni teknoloji yeni motor

8 Mart 2015
382
Bursaspor zirveye yerleşti

Bursaspor zirveye yerleşti

29 Mart 2015
264
İzmir buz kesti

İzmir buz kesti

8 Ocak 2015
298
Ömer Çaha hız kesmiyor

Ömer Çaha hız kesmiyor

24 Nisan 2015
286

%d blogcu bunu beğendi: