Anadolujet’ten Trabzon – Kocaeli hattı müjdesi

Facebook’a dislike butonu geliyor!

Köy yolları bakıma alınıyor

Bahar nezlesine dikkat edin!

YGS konulu mobil oyun çıktı

Eğitim 24 Şubat 2015
409

YGS konularını barındıran YGS Mania oyunu Android Markette yayınlanmaya başladı. Artık YGS’deki testler birer galaksi, sorular ise göktaşları ve gezegenler hepsi içinde.Uygulamayı kullananlar, önceki yıllarda çıkan soruları çözerek (2006-2013) sınava hazır olup olmadıklarını belirleyebiliyorlar.

FAYDALI KISA BİLGİLER İÇERİYOR

Oyunun amacı, karşılaşılan soruları artarda doğru yanıtlamak ve böylece göktaşından göktaşına, gezegenden gezegene atlamak. Bunu da en hızlı şekilde gerçekleştirmek.YGS Mania oynayan öğrenciler 5 farklı galakside (Türkçe, Sosyal, Matematik, Fen, Kaos) yolculuk yapabiliyorlar. Önlerine gelen YGS sorularına kesintisiz doğru yanıt verdikçe (ardışık 5 soru) göktaşından göktaşına ilerleyen öğrenciler, yanlış cevapta bir önceki göktaşına geri düşüyorlar. 3 göktaşı ardından yeni bir gezegene iniş yapan öğrenciyi burada YGS-LYS ve yükseköğretim ile ilgili faydalı kısa bilgiler bekliyor.

ÜCRETSİZ İNDİREBİLİRSİNİZ

Sınavı eğlenceli bir hale sokabilmek için “sosyal medyada paylaşım” boyutunu kullanan YGS Mania uygulamasında öğrenciler galaksilerdeki maceraları boyunca geldikleri seviyeyi, kazandıkları puanları ve süratlerini sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar.YGS Mania’da en hızlı ve başarılı olanları cazip hediyeler bekliyor. YGS’den bir gün önce, 14 Mart 2015 günü saat 21.00’de yapılacak tespitte her galakside ilk üç sırada olanlara Üniversite Tercih Merkezi tarafından tablet bilgisayar hediye edilecek. Sınava hazırlanan gençler için geliştirilen oyun Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: