Bağlamacılardan ‘Demba Ba’ klibi

Almanya’da Ali K. isimli Türk kayboldu

Fenerbahçe’de sakatlık kabusu !

Jet Fadıl mağdurlarının son umudu Caprice otelleri

Yerli Milli tüfeğimiz geliyor

Gündem 7 Ocak 2015
278

Savunma Sanayii İcra Komitesi, bugün Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda gündem değerlendirmek ve ilgili konularda kararlar almak üzere toplandı. Müsteşarlık’taki toplantıya Başbakan Ahmet Davutoğlu’da katıldı. Yaklaşık 4.5 saat süren toplantıda Türkiye için tarihi kararlar alındı.

 
YERLİ MİLLİ TÜFEK ÜRETİME GEÇİYOR
Toplantının ardından yapılan açıklamada uydu fırlatma sistemi projesindeki gelişmelerin değerlendirildiği ve çalışmaların devamı yönünde karar alındığı belirtildi.
Müsteşarlıkça yürütülen Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi hakkında bilgi sunulurken, görüşmelere devam edilmesi kararlaştırıldı. 
Toplantıda Müsteşarlık tarafından değerlendirme çalışmaları tamamlanan çeşitli projeler de ele alındı. 
Bu kapsamda, Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde ön tasarım aşamasına geçilmesine, toplam 100 adet tedarik edilmesi planlanan yeni nesil F-35 savaş uçağından daha önce verilen 2 siparişe ek olarak 4 uçağın daha tedarik edilmesine, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin muhabere kabiliyetlerinin geliştirilmesine, Milli Piyade Tüfeği (MPT-76) Projesi’nde seri üretime geçilmesine, daha önce alım kararı verilen 6 CH-47F-CHINOOK ağır yük helikopterinden 5 tane daha tedarik edilmesine karar verildi. 
Öte yandan, yürütülen projeler kapsamında ortaya çıkan ek ihtiyaçların karşılanması için Savunma Sanayii Müsteşarlığı yetkili kılındı. 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
IŞİD’in yeni hedefi Almanya

IŞİD’in yeni hedefi Almanya

10 Kasım 2014
249
Ve kaptan ağlayarak bıraktı

Ve kaptan ağlayarak bıraktı

8 Aralık 2014
334
Aşırı hız can aldı

Aşırı hız can aldı

23 Mart 2015
349
Lodos dümdüz etti!

Lodos dümdüz etti!

31 Ocak 2015
357

%d blogcu bunu beğendi: