‘Irak’ın egemenliğine saygı göstermeli’

Bu cinayeti ‘özel tim’ çözecek

Efes, Real’i dize getirdi!

Fatih Budak uzun aradan sonra Es-Selam dedi

Yanlış tedavi küçük kızı ne hale getirdi

Sağlık 2 Mart 2015
348

Erzurum’a bağlı Merkez Palandöken ilçesindeki Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi Erhayat Kent Sitesi C Blok’ta yaşayan 2’si erkek 3 çocuk annesi Meryem-Emin Tavşan çiftinin kızları Zeynep Tuğsem’in 2 yıl önce sol burun kenarında mercimek tanesi büyüklüğünde bir kitle oluştu. Aile, kızlarını hemen Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Kulak Burun Boğaz’dan Plastik Cerrahi Anabilim dalına sevk edilen Zeynep’in yüzündeki kitle alındı. Kitlenin alınmasının ardından Zeynep Tuğsem’in yüzündeki kitlenin yerinden bir tümör çıktı ve yüzünün sol tarafına yayıldı. 

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

İŞİ ASİSTANA YAPTIRDI

Meryem Tavşan kızının evden dışarı çıkamadığını belirterek, 20 günde bir İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesi’nde kızına kemoterapi tedavisi uygulandığını belirtti. Meryem Tavşan, “2013 yılında Ramazan Bayramı’ndan sonra kızımın yüzünü yıkarken burun kenarında mercimek tanesi büyüklüğünde bir kitle farkettim. Hemen hastaneye götürdük. KBB doktorunun verdiği bir ilaçla yüzündeki şişlik büyümeye başladı. Bizi plastik cerrahiye sevk ettiler. Burada da doktor kitleden biyopsi alınması gerektiğini söyledi. Bu işi asistanlarına yaptırdı. Çocuğumun yüzündeki kitleyi kerpetenle aldılar, çocuk dişi kadar kitle çıkardılar. Bunun normalde enjektörle alınması gerekiyormuş. Yanlış tedavi kızımı bu hale getirdi. Kızım şimdi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kemoterapi tedavisi görüyor. Kızımın iyileşmesi için Cumhurbaşkanı, Başbakan, Sağlık Bakanı’ndan yardım istiyoruz. Tek isteğimiz kızımın bu hastalıktan kurtulması. Yavrum aynaya bakamıyor. Hemen ağlıyor. Büyüdükçe herşeyin farkına varıyor. Onun da psikolojisi bozuldu” diye konuştu. 

KIZIMIN YÜZÜ HİÇ GÜLMÜYOR

Baba Emin Tavşan ise Zeynep Tuğsem’in hastalığının tıp dilinde ‘rabdomyosarkom’ olduğunu bunun yumuşak dokuda oluşan tümör anlamına geldiğini bildirdi. Kızının günden güne eridiğini anlatan Emin Tavşan hem maddi hem manevi açıdan tükendiklerine dikkati çekerek, “Kızımın yüzü hiç gülmüyor. Sürekli ağlıyor. Diğer çocuklar gibi parklara gidemiyor. Tek eğlencesi evdeki salıncağına binmek. Okula gitmeyi çok istiyor. Lütfen kızıma yetkililer yardım etsin. Tekrar sağlığına kavuşsun” dedi.Hastane yönetimi ise ailenin iddiaları konusunda bir açıklama yapmadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: