Altın kaplama İphone 6 !

Hayatları sönen piyango talihlileri

Diyarbakır uçuşa geçiyor

Anavarza Antik Kenti ziyaretçilerini bekliyor

Yahoo ‘dan büyük atılım

Teknoloji 23 Kasım 2014
281

Mozilla Firefox’taki bu hizmeti daha önce Google sağlıyordu. Yapılan anlaşma çerçevesinde ABD’deki Mozilla Firefox kullanıcılarının ağ tarayıcılarının arama motoru kısmında Yahoo yer alacak.

Eski Google yöneticisi ve Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, şirketin 1 ay içerisinde Firefox kullanıcıları için temiz ve modern bir arama motorunu hizmete sunacaklarını ve bu yeni sistemin önümüzdeki yıl kendi sitelerinde de yer alacağını duyurdu.

Çarşamba günü kamuoyuna duyurulan anlaşma kapsamında Google ile yaklaşık 10 yıldır süren anlaşmasını sonlandıran Firefox, Yahoo ile sadece ABD’yi kapsayan 5 yıllık bir ortaklık kurulduğunu duyurdu.

Arama motorunu yeniden dizayn edeceğini açıklayan Yahoo’nun bu kapsamda ilk olarak aramalarda çıkan sonuçların işlenmesini ve görüntülenme yapısını değiştirmesi bekleniyor.

Ağ tarayıcıları arasında Google’ın servisi Crome’un arkasında kalan Mozilla Firefox, buna rağmen her yıl yaklaşık 100 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Yahoo’un Firefox ile yaptığı anlaşmanın ardından internet reklam pastasındaki payını hatırı sayılır bir düzeyde artırması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
O sahile uluslararası temizlik

O sahile uluslararası temizlik

26 Haziran 2015
321
Sony’den ilk adım

Sony’den ilk adım

29 Mart 2015
377
İstanbul’da korkutan deprem!

İstanbul’da korkutan deprem!

22 Kasım 2014
224
Turkcell paraya para demiyor

Turkcell paraya para demiyor

29 Nisan 2015
297

%d blogcu bunu beğendi: