İlk yerli sismik araştırma gemisi denize indirildi

20 Kasım 2014 Perşembe SBT TNS reyting sonuçları, 20.11.2014 reyting tablosu

Gümüşhane’de Yusuf Devran heyecanı!

İnternet olmasaydı nasıl olurdu ?

Yağan dolu hayatı durdurdu

Gündem 14 Mart 2015
324

Muğla’ya bağlı Marmaris’te dün gece başlayan yağmur, aralıklıklarla etkisini artırarak sürdürdü. Gece saat 01.00 sıralarında 20’şer dakika arayla 3 kez dolu yağarken ardından yağmur yağmaya devam etti. Gece saatlerinde yağan dole ve yağmur yaşamı olumsuz etkiledi. Yoğun yağan yağmur ve dolu nedeniyle yumuşayan toprak zeminden Marmaris-Turunç ve Marmaris-Muğla karayollarına 3’üncü kilometrede küçük kaya parçaları düştüğü öğrenildi.

İlçe merkezinin çeşitli mahalle ve sokaklarında aralıklı elektrik kesintileri yaşandı. Oluşan kesintiler nedeniyle çok sayıda iş yerinin alarmları kısa devre yaptı. Kısa devre yapan alarm sistemleri gece boyunca çaldı. Sağanak yağmur nedeniyle ilçenin bazı sokaklarında tıkalı rögarları nedeniyle su birikintileri tahliye edilemedi.

Bazı apartmanların çatı katlarındaki çanak anten ve kiremit parçaları yere düştü. Büyükşehir Yasası ile köyden mahalle statüsüne dönüştürülen ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Bozburun, Selimiye, Orhaniye, Turgut ve Karacasöğüt’teki seralarda hasralar meydana geldi. Marmaris Belediyesi temizlik işçileri yollara düşen kaya, ağaç dallarını ve tıkalı rögarları temizleme çalışmalarına başladı. Elektrik kesintilerinden olumsuz etkilenen esnaf, yaktıkları mumlarla işlerini yapmaya çalıştı.

Bir restoranda çalışan Mustafa Doğan, ” Özelikle yağışlarda elektrikler aralıklarla gidiyor. Elektrik kesintileri işlerimizi etkiliyor. Artık elektrik direklerinin yer altına alınması lazım” diye konuştu. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçeye 3 saatte 30 kilo yağış düştüğünü belirtti. Muğla’da yağışların aralıklarla sağanak olarak devam etmesi öngörülüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: