Yanlış bilinen doğrular diş çürüklerine davetiye çıkarıyor

Suriye’de iç savaş

ABD’yi şoke eden ses kayıtları!

Mersin İdmanyurdu başkanı Rıza Çalımbay’a yüklendi

Whatsapp’taki sorun nedir ?

Teknoloji 22 Ocak 2015
697

Web sürümünün sinyallerini veren popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık Google Chrome üzerinden de kullanılabiliyor. Ancak bazı kullanıcılar sorunlarla karşılaşıyor. İşte size yardımcı olmak için hazırladığımız sorunlar ve çözümler rehberi.Öncelikle cep telefonunuzda Whatsapp’ınızı en yeni sürümüne güncelleyin.Sonra Web tarayıcınızı WhatsApp Web’e bağlamak için, Google Chrome tarayıcınızda https://web.whatsapp.com adresini açın. Bir QR kodu göreceksiniz.Sonra Web tarayıcınızı WhatsApp Web’e bağlamak için, Google Chrome tarayıcınızda https://web.whatsapp.com adresini açın. Bir QR kodu göreceksiniz.Cep telefonunuzdaki güncellenen Whatsapp uygulamanızda ayarlara girin. Burada “WhatsApp Web” diye bir bölüm göreceksiniz. Ona tıklayınca bir QR kod okuma sayfası açılacak.Bu sayfadan https://web.whatsapp.com adresindeki QR kodunu tarayınca bilgisayarınızda WhatsApp’a bağlanıyorsunuz. Böylece telefonunuzdaki WhatsApp’ı, WhatsApp Web’le eşleştirmiş oldunuz.

WhatsApp Web’in çalışması için telefonunuzun internete bağlı kalması gerekmektedir ve telefonunuza WhatsApp’ın en güncel surümünü indirdiğinizden emin olun. 

Tüm bunları yaptınız ancak yine de WhatsApp Web’de mesaj alıp gönderemiyorsanız ne yapacaksınız?Telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki bağlantı sorunları, WhatsApp Web üzerinden mesaj alıp gönderememenizin en temel iki nedenidir.

Telefon bağlantı sorunları

WhatsApp Web’deki oturumunuz telefonunuzdaki WhatsApp’ın bir uzantısıdır. WhatsApp Web, mesajlarınızı senkronize etmek için telefonunuza bağlanır, böylece her iki cihazda da tüm mesajlarınızı görebilirsiniz.Bu nedenle, WhatsApp Web kullanabilmenizin birinci koşulu akıllı telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınız olmasıdır.Eğer telefonunuzdan WhatsApp’a bağlanarak mesaj alıp gönderemiyorsanız, o zaman WhatsApp Web’ı de kullanamazsınız.Telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve bir mesaj göndermeyi deneyin. Eğer gönderemiyorsanız lütfen telefonunuza göre, bağlantı sorunlarını giderme adımlarını takip edin. Bu adımlara ulaşmak için http://www.whatsapp.com/faq/ adresine gidin.Eğer hala WhatsApp Web mesajı göndermek ve almakta sorun yaşıyorsanız, o zaman büyük ihtimalle bilgisayarınızda bir bağlantı sorunu vardır.Telefonunuzdaki veri kullanımı ücretini azaltmak için telefonunuzla bir Wi-Fi ağına bağlanmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: