Kağıthane’de Uğur Işılak rüzgarı

Göztepe şampiyonluğu böyle kutladı

Medcezir Yaman’a noldu!

Saça karşılık saç kazıma cezası

Vatan Partisi’den uyarı geldi

Gündem 24 Mayıs 2015
318

Seçim hazırlıkları devam eden Vatan Partisi yönetiminden, 2 Haziran günü Hakkari Yüksekova beldesinde yapmayı planladıkları miting için belde kaymakamlığının ‘güvenlik önlemi alamayız’ cevabı üstüne Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) uyarı yaptığı öğrenildi. YSK Başkanlığı’na, “Miting öncesi, miting esnasında ve mitingden akabinde yaşanabilecek olumsuz gelişmelerden kamu görevlileri sorumlu olacaktır. Makamınızı uyarıyor ve gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.” şeklinde uyarı yaptığı biliniyor.

DİKKAT ÇEKİLDİ

Parti Genel Sekreteri Serhan Bolluk imzalı yazıda, saat 14.00’da Yüksekova’da miting yapmak için gerekli girişimlerde bulunduklarını lakin belde Kaymakamı’nın Hakkari Milletvekili adayı Namık Ereli’yi makamına davet ederek, Vatan Partisi’nin 2 Haziran’daki mitingi için gerekli önlemleri alamayacaklarını, lakin devlet kurumlarını koruyabileceklerini dediğine dikkat çekildi.

İPTAL VURGUSU

Bu pozisyonun hiçe sayılmasının ötesinde, ‘devlet aczinin’ ifadesi olduğunu savunan Serhan Bolluk, “Bu aczin sürdürülmesi, güvenliği sağlanamayan seçimlerin iptalini gerektirir.” dedi.

SUÇ OLUŞTURACAK

YSK Başkanlığı’nın 23 Şubat 2015 tarih ve 236 sayılı ‘Açık Yerlerde Propoganda’ kararını hatırlatan Bolluk, şu ifadeleri kullandı: “Eğer, demokratik ve adil seçim yapılacaksa, partimizin bu mitinginin devlet zafiyeti nedeniyle önlenmesi düşünülemez. Kamu kurumları ve yöneticileri, güvenliği sağlamak zorundadırlar. Aksi, teröre teslim olarak kamu görevinin ihlal edilmesi ve bu şekilde siyesi hakların kullanılmasının engellenmesi anlamına gelecek ve suç oluşturacaktır.” şeklinde konuştu.

GÜVENLİK TALEBİ

Bolluk, Vatan Partisi’nin yasal hakkı olan mitingi yapma kararlılığına dikkat çekerek, YSK Başkanlığı’na, “Miting öncesi, miting esnasında ve mitingden akabinde yaşanabilecek olumsuz gelişmelerden kamu görevlileri sorumlu olacaktır. Makamınızı uyarıyor ve gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.” şeklinde çağrı yaptığı görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Döviz kurlarında son durum

Döviz kurlarında son durum

13 Mayıs 2015
333
Yılın hemşiresi belli oldu

Yılın hemşiresi belli oldu

13 Mayıs 2015
341

%d blogcu bunu beğendi: