Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Çalışmaların sonucunu bekliyoruz’

Galatasaray kupada dörtledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Büyük tehditten kurtardık’

Canik Belediyesi’nden müthiş şov!

Vatan Partisi AB kararına tepkili

Gündem 24 Nisan 2015
310

Sivas’ta, Vatan Partisi üyesi bir grup, 1915 vukaatlarına ilişkin Ermeni müddeaları hususunda, Avrupa Parlamentosu’nda alınan kararı protesto etti.

Vatan Partisi Sivas 1. sıra milletvekili adayı Salih Gül, il meydanında toplanan grup adına dediğine göre, Ermeni soykırımı iftiraının Papa Francis ve Avrupa Parlamentosu tarafından “yeniden piyasaya sürüldüğünü” dedi.

Bu gayretlerin boşuna olduğunu dile getiren Gül, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 17 Aralık 2013’teki kararıyla hukuken Türkiye’yi haklı bulmuştur. Artık Türkiye’nin elinde kapı gibi AİHM kararı vardır. AİHM’e göre, 1915 vukaatları soykırım  kapsamında değildir” dedi.

Gül,  AİHM kararlarının Avrupa devletleri için bağlayıcılığına işaret ederek,  “Avrupa Parlamentosu, Avrupa hukukunu çiğnemektedir. Bu karar çürüyen emperyalist Avrupa’nın kararıdır. Amerika Birleşik Devletleri emperyalizminin ‘Büyük Kürdistan’  planına alet olmaktadırlar. Avrupa Parlamentosu’nun bu emperyalist kararını yırtıyor ve vatansever Türk milleti olarak Avrupa çöplüğüne atıyoruz. Bu iftira Ermeni meselesiyle ilgili değil, Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nde kullanılacaktır. Bunda İsviçre’nin ve Avrupa’nın bir çıkarı yoktur. İnsanlığın ve Ermeni kardeşlerimizin de bu politikada bir çıkarı yoktur” dedi.

Soykırım iftiraının Türk ve Ermeni halkları nezdinde hukuki açıdan sonuçlandığını aktaran Gül, şunları kaydetti:

“Soykırım çığırtkanlığı yapan emperyalistler ve onların yerli işbirlikçilerinin gayeleri bu meseleyi çözmek değildir. Tek amaçları Türkiye Devleti devletine siyasi arenada diz çöktürmektir. Lakin geçen gün olduğunu gibi bugün ve bundan akabinde da bozguna uğramış bu iftirayı bulunduğumuz her yerde anlatmaya devam edeceğiz. Hiçbir güç Türkiye’ye diz çöktüremez. Biz büyük Türk milletiyiz, soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk.”

Gruptakiler, izahının akabinde, bir süre slogan atarak dağıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: