AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Celal Ayrancı intihar etti!

Dizinin senaryosu çalındı !

2 PKK’lı güvenlik güçlerine teslim oldu

Televizyon kavgası ölümle bitti

Vagonlar Irak için yola çıktı

Gündem 24 Nisan 2015
338

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) tarafından Irak Devlet Demiryolları (IRR) için üretilen 14 yolcu vagonu Derince Limanı’ndan yüklenerek gönderildi.

TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk, 2014 yılı sonunda üretimi tamamlanan 6 pulman, 4 kuşetli, 2 yataklı, 2 yemekli olmak üzere toplam 14 yolcu vagonunun 23 Nisan 2015 tarihi itibariyle Derince Limanı’ndan gemiye yüklenerek Irak’a gönderildiğini ifade etti. Öztürk, Irak’taki iç karışıklık nedeniyle deniz yolunun daha güvenli olacağı düşünülerek vagonların gemiyle Basra’nın Umm Kasr Limanı üstünden Bağdat’a ulaştırılmasına karar verildiğini dedi. TÜVASAŞ’ın yurt dışı vagon ihracatına hız vererek milletlerarası piyasalardaki pazar payını artırmaya yönelik çalışmalar yaptığını ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğini dile getiren Öztürk, önümüzdeki yıllarda gelecek talep doğrultusunda Irak Devlet Demiryolları için yolcu vagonu üretimine devam edebileceklerini sözlerine ekledi.

Proje ve dizaynı tamamen TÜVASAŞ tarafından gerçekleştirilen vagonların pulman tipi 54, yemekli 55, kuşetli 40 ve yataklı 20 yolcu taşıma kapasitesine sahip. 160 km hıza kadar çıkabilen bu lüks yolcu vagonlarında, klima, otomatik kapı sistemi, havalı fren sistemi ve her vagonda çift tuvalet bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: