12 Mayıs’ta İstanbul’da elektrik kesintisi

Alanya’da Funda Arar fırtınası

Linkedin nedir? Hangi amaçla kullanılmalıdır?

ABD’de Baltimore olaylarının perde arkası

Ulusoy’dan doğa çağrısı

Gündem 19 Nisan 2015
336

muğla’nın Bodrum beldesi’nde, turizm sezonu öncesi yapılan değerlendirme toplantısına katılan TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Başkanı Başaran Ulusoy, Rusya’dan son dakika rezervasyonlarının başladığını ifade etti. Doğaya sahip çıkılması çağrısında bulunan Ulusoy, koyların korunması için yapılacak kampanyalara katılmak isteyenler için şahsi olarak 100 otobüs tahsis edeceğinin sözünü verdi.

Bitez Mahallesi’ndeki bir otelde birliğin Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen yemekli toplantıya katılan Başaran Ulusoy, toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Rusya’dan rezervasyon azalmasına yönelik soruda Türkiye’ye gelecek olanların ya dertten ya zevkten geldiğini söyleyen Ulusoy “Dertli olanlar dertlerini unutur, keyifli olanların keyfi artar. Biz Körfez Krizi’ne yakalandığımız zaman tecrübesizdik. Ama şimdi krizleri atlata atlata kriz doktoru olduk. Bunun nedeniyle 42 milyona kişiye koşan, ihracatın yüzde 20.8’ini karşılayan, dış ticaret açığının yüzde 40.6’sını kapatan, istihdamda yüzde 6.7’siyi kapatan bir sektörde bunlara dayanıklıyız. Rusya’da da son dakika rezervasyonları başladı. Rusya’dan bu sene geçen seneki rakamı yakalamaya çalışıyoruz. Kültür varlıkları bizim sermayemiz. Ticaretimizde turizm. İkisini birleştirip iş yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Yunanistan Adaları’nda fiyat düşürüldüğü hususunda “Yunanistan’ın ürünü adaları, bizim ise kıseneyerımızdır” derken ayrıca Ulusoy, “Fiyat kırarsa o zarar eder. Zaten tesisleri, otelleri bizim 3 yıldızlı otellerimiz ayarında. Türkiye’de oteller geçen dünyanın en iyi otelleri arasında” şeklinde konuştu. Karadeniz’de turizm faaliyetleri hususundaki sözlerinde hemşerilerinin, kendilerinden bahsetmediğini dediklerini anlatan Başaran Ulusoy doğanın korunmasına dikkat çekerek, “Kiremidi, betonu, tuğlayı oraya taşıyana müsaade etmeyeceksin. Yol yapıyorsun, 6-7 kat bina yapılıyor. Böyle bir şey var mı? Onun için ben buna karşıyız Karşı olmaya devam edeceğim” diye sitem etti.

Toplantının yapıldığı salonda ise birliğin yapılacak genel kurullarına yönelik bazı izahlarda bulunan ve muhaliflerinin hoş olmayan bir şekilde kendini eleştirmeye çalıştıklarını öne süren Ulusoy aday olacaklara meydan okudu. Ulusoy, göreve talip olacaklar için “10-20-40 kaç kişi oluyorsanız olun. Yalanla nereye varacaksın. Seçim öyle alınmaz. ‘Bodrum’a şunu açtın, Batman’da bölge teşkilatı kurdun, Alaska’da niye kurmadın’ diyebilirler. Alaska’da 30 tane acente varsa orada da kurarım” dedi.

“KORKUMUZ YOK”

Diğer yandan ülkede birlik ve beraberliğin öneminden söz eden Ulusoy “Türkiye artık önemli bir ülke. Onun için siyaseten ve ekonomik olarak dar boğaza sokmak istiyorlar. Vatikan’daki Papa efendinin soykırımla ortaya çıkmasını kabul etmek mümkün değil. Sen din adamıysan diyanet işleri başkanıyla konuşacaksın. Sivil toplum örgütü başkanıysan o zaman benle konuşacaksın. Onlar Libya’daki katlettiklerini, Fas’ta, Tunus’ta öldürdüklerini, Mısır’ı parçaladıklarını, Lübnan’da yaptıklarına, Suriye’de yaptıklarına baksınlar. Bizim tarihten korkumuz yok. Hesaplaşmaya hazırız” şeklinde ifade etti.

ORAYI TÜRSAB YAPTIRACAK

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy bir süre akabinde Selanik’e gidecekleri ve orada yapımını üstlendikleri proje hususunda “Atatürk’ün evinin olduğu sokağın Selanik Belediyesi tarafından projesi çıkartılmış. Biz o projeyi teslim aldık. Belediye başkanına sözü verdim. O caddenin temelinin atılmasına hep beraber gidelim” dedi.

DESTEK VERİLECEK

Konuşmasında doğanın korunmasına vurgu yaptı. Kiralama ve turizm tesis alanları ihalelerinde yürütmeyi durdurma kararı çıkan Göcek’te, koyları koruma kampanyalarına destek verdiğini ifade etti. Ayrıca Ulusoy, “1’den 100’e kadar otobüs. Yoldaki masraflarınızda bana ait. Hepsini doldurun. ‘No’ diyerek kampanyaya destek verin” dedi. Ulusoy’un üstünde ‘no’ yazılı tişörtlerde hazırlatacağı açıklandı. Toplantıda TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Ulusoy’a, bu sezon Bölgesel Amatör Lig’den 3’üncü lige çıkan Bodrumspor atkısı armağan ettiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Şenes Erzik unutulmadı

Şenes Erzik unutulmadı

20 Nisan 2015
330
Kırşehir’e lider yağacak

Kırşehir’e lider yağacak

13 Mayıs 2015
309
Beşiktaş 9 kişiyle kazandı

Beşiktaş 9 kişiyle kazandı

9 Kasım 2014
281
Bu illerde okullar tatil !

Bu illerde okullar tatil !

13 Ocak 2015
270
Otoyol kasaba döndü

Otoyol kasaba döndü

7 Nisan 2015
337

%d blogcu bunu beğendi: