Avrupa Parlamentosu sözde ‘Ermeni Soykırımı’ tasarısını kabul etti!

Dünyayı alarma geçiren eylem hazırlığı

Volkan Demirel rekor peşinde

Dövmede yeni akım! Gözlerinin içine dövme yaptırdılar

Ülker Fenerbahçe’yi sevindirdi!

Spor 19 Mayıs 2015
345

Fenerbahçe Ülker olarak basketbolda final four oynamanın sevincini yaşayan Ülker’de spora yatırım büyüyerek devam ediyor.

Yıldız Holding Gıda – Ülker Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, “Bu güne kadar spor odaklı projelerden 270 bin çocuk yararlandı. Basketbol ve futbolda çocuk projelerimiz devam edecek. Futbol köylerine katılan 36 erkek ve 44 kız çocuğumuz milli takımlara seçildi.” dedi.

İspanya’nın başili Madrid’de gerçekleştirilen Eurolegau Final Four’u na katılan ve 4. olan Fenerbahçe Ülker’i Marid’de de tek başına bırakmayan Yıldız Holding Gıda-Ülker Grup Başkanı Mehmet Tütüncü spora yatırımlarının artarak devam edeceğini dedi.

Ülker son sekiz senede çocuklara yönelik projelere 36 milyon TL harcama yaparken, bu sene içerisinde basketbol başta olmak üzere yine çocuklara yönelik yeni futbol projelerini hayata geçirecek. Türk sporunun en büyük destekçilerinden Ülker, Fenerbahçe Ülker’in Euroleague Final Four mücadalesine kalması sebebiyle Madrid’e giden ve takıma destek veren Yıldız Holding Gıda- Ülker Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü dediğine göre; “Fenerbahçe Ülker bu sezon Final – Four’a yükseldi, bu noktaya ulaşmak büyük bir başarıdır. Biz Ülker Grubu olarak spora senede toplam 60 milyon TL kaynak ayırıyoruz. Çocuk odaklı projelere ise 8 senede toplam 36 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımımız Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında da artarak devam edecek.” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ KAPSAMINDA İKİ MİLYON ÇOCUĞA ULAŞTIK”

Ülker’in Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında bu güne kadar 2 milyonu aşkın çocuğa spordan sanata, dengeli beslenmeden kişisel gelişime kadar pek çok alanda kazanımlar sağladığına dikkat çeken Mehmet Tütüncü, şu şekilde konuştu:

“Çocuklar için futbol, Ülker’in en önemli çocuk projelerinden biri… Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile önümüzdeki sene yine federasyon tarafından belirlenen İstanbul’daki 380 okulun katılımıyla gerçekleştirilecek U-13 futbol ligini destekleyeceğiz.

Yeni devirde ayrıyetten TFF ile beraber hayata geçirilecek projede üniversitelerin Beden Eğitimi Bölümleri ve Spor Yüksek Okulları’nda eğitim gören antrenörler, bulundukları il ve beldelerin okullarında futbol eğitimi verecek. Futbol Köyleri projemiz ise gelecek yıllarda yeni modüller eklenerek yoluna devem edecek.”

“80 ÇOCUĞUMUZ MİLLİ VE 50 ÇOCUĞUMUZ DA PROFESYONEL OLDU”

Sosyal sorumluluk projeleriyle 8 senede 2 milyondan fazla çocuğa ulaştıklarına dikkat çeken Yıldız Holding Gıda – Ülker Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, bunun da haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Tütüncü, 8 yıl gibi kısa bir müddette ‘Futbol Köyleri’ projesinde 32 ilde 55 köyde 4500 çocuktan 44 kız çocuğu ve 36 erkek çocuğunun milli takımlara seçildiğini de belirterek, “Yine 50 çocuğumuz ise profesyonel oldu. 270 bini aşkın çocuğumuzu spor odaklı projelerimizden yararlandırıyoruz. Ülker olarak 40 yıl önce başladığımız spor yolculuğunda spordan hiç kopmadık ve kopmayacağız.” diyerek buna plan şehrinde devam edeceklerini ifade etti.

“TARAFTAR VE TAKIMI BİR ARAYA GETİREN AKIMA ÖNCÜLÜK ETTİK”

Euroleague Final Four’da yer alma başarısını gösteren Fenerbahçe Ülker takımını Madrid’de de tek başına bırakmadıklarını dile getiren Mehmet Tütüncü, “Final Four’a kalma başarısını gösteren Fenerbahçe Ülker takımının destekçisi olmaktan mutlluk duyuyoruz.” diyerek, taraftar katılımıyla ilgili de şunları dedi:

“Ülke olarak tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe Ülker takımının uğurlanması da başlı başına bir vukaat oldu. Sosyal medyada düzenlenen “Güle güle gidin efsane olun gelin” kampanyasına 60 bine yakın taraftar katıldı. Bu gururumuza geçen günyanın türli yerlerinden başarı dilekleriyle destek verildi.”

“MUTLU ANLARA TANIKLIK EDİYORUZ”

Ülker olarak 2006 senesine kadar süren Ülkerspor’dan akabinde yarışmacı olarak maçtan çekildiklerini ve kulüp takımlarına destek verdiklerini dile getiren Tütüncü, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bu sponsorluklarımızdan bugün Fenerbahçe Ülker’in başarısı ortada. 2010 senesinde FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, 2013 senesinde FIFA U-20 Futbol Şampiyonasına destek verdik. Yine 2012 senesinde parmakla gösterilen spor ve eğlence kompleksi Ülker Sports Arena’nın kapılarını açtık. Basketbol maçlarının dışında konserler ve ailece izlenen şovlara ev sahipliği yaptık. İstanbulluların sosyal hayatına da katkı sağladık. Sporun içinde ise hep olduk bundan akabinde da olmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: