‘Türklere ihtiyacımız var’

Beklenen Özellik Sonunda Geldi Ama Virüsüyle Birlikte

Arda Turan yıldızını parlatmaya devam ediyor

Şubat konser günlüğü

UEFA F.Bahçe ve Trabzonspor’un başvurularını reddetti

Spor 11 Kasım 2014
320

Trabzonspor 30 Mayıs 2014 tarihinde internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, ‘tarihi misyonu gereği’ 9 Mayıs’ta UEFA’ya başvuruda bulunduğunu UEFA’nın da bu başvuruya verdiği cevapta soruşturma başlatıldığını bildirdiğini açıklamıştı. Fenerbahçe ise aynı gün bir başka açıklama ile Trabzonspor’a cevap vermişti. Sarı lacivertliler ise açılan soruşturmanın prosedür gereği olduğunu belirtmişti: “UEFA’nın uyguladığı prosedür, UEFA’ya yapılan her tür şikayet için uygulanmakta olan rutin işleyiş ve prosedürden farklı olmayıp, Trabzonspor’un şikayeti üzerine Türkiye FutbolFederasyonu’na iletilen evraktan ibarettir.” 

18 Haziran’da ise bu kez Fenerbahçe UEFA’ya Trabzonspor ile ilgili başvuruda bulunmuştu. UEFA ise tüm bu başvuraları 17 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda ele almış ve konu üzerinde çalışmak için UEFA Disiplin Kurulu’ndan müfettiş atamıştı. 

UEFA Disiplin Kurulu müfettişinin her iki başvuru için de hazırladığı rapora göre, her iki başvuru için de UEFA Disiplin Kurullarının karar verme yetkilerinin olmadığı ve başvuruların reddedildiği belirtildi.   

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: