Sağanak yağış uyarısı geldi!

Çift ekranlı Siswoo R9 Darkmon tanıtıldı

Tarlada servet yatıyor

Şehit savcı son yolculuğuna uğurlanıyor

Üçüzlere yardım müjdesi

Gündem 30 Nisan 2015
267

Üçüzlere müjdeli haber geldi. Şanlıurfa’da, üçüz çocuk sahibi olan Bektaş çiftinin çocuklarına bez ve mama yetiştiremedikleri haberinin akabinde, aileye yardım yağdı. Üçüz bebeklerin 1 yıllık mama ihtiyacı özel bir mama firması tarafından karşılanırken, yurt içi ve yurt dışından bez, oyuncak ve nakdi para yardımları yapıldı.  

Şanlıurfa’da, işsiz olan İsmail Bektaş ile eşi Serap’ın, 5 ay önce üçüz bebekleri geçen günyaya geldi. Prematüre olarak geçen dünyaya gelen ve şimdi 5 aylık olan üçüzlere anne ve babası tarafından Buse Naz, Sude Naz ve Muhammet Mustafa isimleri konuldu. Lakin, işsiz olan baba İsmail Bektaş çocuklarının mama ve bez ihtiyaçlarını karşılayamaz pozisyona geldi. Üçüz bebeklerin mama ve bez ihtiyaçlarını karşılayamadıklarına ilişkin yapılan haber üstüne, hayırsever yurttaşlar ile özel kurumlar aileye yardım başlattı. 

Çocuklarına mama ve bez parası bulmakta zorlanan baba İsmail Bektaş’a Valilik aracılığıyla 1 yıl boyunca her ay 565 lira nakdi yardım yapılmasına karar verildi. Ayrıca yurt içi ve yurt dışından arayan birçok hayırsever yurttaş ise bez ve mama yardımında bulundu. Son olarak üçüz bebeklerin 1 yıllık mama ihtiyacı özel bir firma tarafından karşılandı. Özel firma yesirlileri, Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekim Ahmet Güzelçiçek tarafından sağlık kontrolünden geçirilen bebeklere mama yardımında bulundu. Üçüzlerin pozisyonuna ilişkin haberi görünce harekete geçtiklerini anlatan firma yesirlisi Mehmet Şil, bebeklerin 1 yıl boyunca mama ihtiyaçlarını karşılayacaklarını dedi. Üçüz bebekleri muayene ederek sağlık pozisyonlarının iyi olduğunu ifade eden Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek, “Bebekler anne sütü alıyor. Lakin 3 bebek olduğu için anne sütü yetmiyor. Anne sütünün yetmediği pozisyonlarda biz çocuklara beslenme takviyesi olarak mama tavsiye ediyoruz. Bu çocuklarında anne sütü yetmediği için mama alması lazım. Bu konuda mama alamayan aileye bir firma mama yardımında bulundu” dedi.

İnşaat işçisi olan lakin uzun süredir işsiz olan baba İsmail Bektaş ise kendilerine yardım elini uzatan devlet yesirlilerine ve hayırsever yurttaşlara teşekkür etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Google Play Store yenilendi

Google Play Store yenilendi

7 Nisan 2015
363
Ehliyet alacaklara son uyarı

Ehliyet alacaklara son uyarı

13 Aralık 2014
312
0 faizli kredi desteği

0 faizli kredi desteği

14 Şubat 2015
381

%d blogcu bunu beğendi: