TEOG Lise 2014-2015 Taban Puanları / YENİ

Orhan Pamuk Kadıköy’de imzaya hazır

Engelli kadın dileğine kavuştu

R. İhsan Eliaçık: ‘Topluca barışa giriniz’

“U dönüşü olmaz”

Genel 2 Aralık 2014
344

“Sayın Putin’in verdiği rakamlar Rusya’nın teklifi olarak olumlu bir adım olarak değerlendirilmiştir. Bizim karşı teklifimiz nihayetlenmemiştir. İstediğimiz rakam onların teklifinin üzerinde” şeklinde konuştu.

Rusya’nın doğalgazdaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması konusunda ise Bakan Yıldız, “Erken ama çok erken görüyorum. Çünkü BOTAŞ karı üzerinden değil, zararı üzerinden bu müzakereler sürüyor” dedi.

NÜKLEERDE ÖNEMLİ BİR AŞAMAYA GELİYORUZ

Bakan Yıldız, Akkuyu Nükleer Güç Santrali ÇED Raporu’nun onaylanması konusunda, “Nükleerde önemli bir aşamaya geliyoruz. Oraya bir liman yapılacak, 1 ay içinde ihaleye çıkılacak. Mart ayında liderlerin de katılımıyla orada bir temel atmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

U DÖNÜŞÜ OLMAZ

Bakan Yıldız, Soma’daki işçi çıkarmaları ve bölgedeki maden ocakları konusunda da “Orada önümüzdeki aylarda yeni devreye girecek olan maden ocakları vardır, işçi kardeşlerimizin oralarda değerlendirilmesi gerekir. Türkiye Kömür İşletmeleri orada kamu eliyle maden işletmeyecektir. Temel politikalarımızdan bir ‘U’ dönüşü olmaz” ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir

%d blogcu bunu beğendi: