Somalilerin evinde yangın çıktı!

Abdullah Gül hakkında takipsizlik kararı verildi

Cizre’deki infazı üstlenen PKK yine tehdit savurdu!

Davutoğlu ve Aliyev’den ortak açıklama

Twitter’a neden girilmiyor ? Ne zaman açılacak ?

Gündem 22 Temmuz 2015
356

Twitter‘a bugün saat 12:00 itibarıyla erişim sağlanamıyor. Twitter kullanıcıları ne zaman erişim sağlayacağı konusunda bilgi sahibi henüz değil…

ERİŞİM ENGELLENDİ

Bugün Twitter’a erişim yasağı gelmesiyle ilgili açıklama yapan üst düzey bir yetkili, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde hafta başında düzenlenen saldırıya dair görüntülerin kaldırılması için yerel mahkemenin aldığı karar doğrultusunda Twitter’a erişimin engellendiğini belirtti. Erişim engellemesi 12:19 itibariyle 30 dakika içinde 12:49 itibariyle erişimin yeniden sağlanabileceğini açıkladı.

Twitter saat 12:49 geçmesine rağmen henüz açılmış değil.

GÖRÜNTÜLER KALDIRILACAK

Konuyla ilgili Reuters’a bilgi veren üst düzey yetkili, 32 kişinin hayatını kaybettiği Suruç saldırısına dair 107 görüntünün kaldırılmasının talep edildiğini ve Twitter’ın bunları kaldırmaya başladığını söyledi. Ardından, “Kısa süre içinde bu görüntülerin tamamı kaldırılacak. Twitter, bu kararı uygulamak için mahkeme kararını devreye aldı. Yaklaşık 30 dakika içinde erişim yeniden sağlanabilir” diye konuştu.

BİRÇOK GÖRÜNTÜ VAR

Bundan önce Reuters‘a bilgi veren ve konu hakkında bilgi sahibi aynı üst düzey bir yetkili ise, “Suruç saldırısı ile ilgili yerel mahkeme gördüğü bir davada yayın yasağını değerlendirirken Twitter’a erişimi de engelledi. Bu kararda BTK ya da ilgili birimlerin herhangi bir dahli yok. Bu karar düzeltilip kaldırılmaya çalışılacak” diye konuştuğu biliniyor. Şanlıurfa Suruç saldırısının ardından Twitter’da patlama anına ve sonrasına ilişkin çok sayıda görüntü ve fotoğraf yer aldığı biliniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: