Prandelli: “Chedjou’da yanıldım”

Diyarbakır’da facia kıl payı önlendi

Kaçak dizisi ekrana veda ediyor!

Fenerbahçe yeni sezona hazırlanıyor

Turnuva bitti! Seksek ve mendil kapmaca oyunları nefes kesti

Gündem 20 Nisan 2015
240

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) tarafından düzenlenen mendil kapmaca ve seksek grup maçları, Ürgüp beldesinde sona erdiği görüldü.

Ürgüp Spor Salonunda 16 takımın katılımı ile gerçekleştirilen turnuva bu yıl, görev yaptığı okula giderken içerisinde bulunduğu servis aracının kaza yapması neticesinde hayatını kaybeden Şehit Öğretmen Halime Eryılmaz’ın adı verildi.

Turnuva sonunda, Türkan Diker İlkokulu 1., Hanife Memiş Aksoy İlkokulu ikinci, Mazı İlkokulu üçüncü oldu.

Finale kalan takımlar, Mayıs ayında Göreme’de yapılacak olan İç Anadolu Bölge Turnuvasına katılacak.

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı; turnuvada finale kalan talebeleri tebrik ederken, yitirdikleri için ağlayan talebeleri teselli etti. Kaymakam Balcı’nın açıklamaları şöyle: “Çocukluğumuzun oyunu olan seksek ve mendil kapmacanın tekrar gündeme getirilmesi ve bunun için Türkiye genelinde müsabakalar yapılmasından mutluluk duyuyorum. Turnuvalara katılan sporculara, antrenörlerine ve turnuvaları sorunsuz bir şekilde sonuçlandıran hakemlerime de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvada 1. olan sporculara madalyaları ve kupalarını İlçe Kaymakamı Alper Balcı verirken, ikinci olan takıma Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, üçüncülere ise madalyalarını Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir’in verdiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: