Zeytin ağacı budama sertifikalarını aldılar

Alkollü kadınlar kavga etti 1 ölü

Liseliler okulları için yürüdü

Kız meselesinde kan döküldü! Üç yaralı

Türkiye’ye 3. büyük köprü

Gündem 18 Kasım 2014
272

Modern ve çağdaş köprü tipi olan gergin eğik kablo askılı köprü olarak yapımı devam edenNissibi Köprüsü‘nde sona gelindi. Her iki yönde ikişer şerit olmak üzere toplam dört karayolu şeridini taşıyacak olan Nissibi Köprüsü, Türkiye’nin 3. büyük köprüsü olma özelliğini taşıyor.

GÜNEYDOĞU ‘BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NE KAVUŞUYOR! İŞTE SON DURUM…

Atatürk Baraj göleti üzerindeki köprünün toplam uzunluğu 610 metre iken, bunun orta açıklığı 400 metreden oluşuyor. Her iki yakadaki pilonları 96 metre yükseklikte, 24,5 metre genişliğinde olan köprü Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak.

Adıyaman valisi Mahmut Demirtaş, yörenin tarih ve kültür turizmi açısından yüksek potansiyele sahip, bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunacak olan köprünün bitimine ramak kaldığını dile getirdi.

Köprünün her iki tarafının birbirine bağlanması için son iki segmentin kaldığını ve her bir segmentin yerleştirilmesinin 15 gün sürdüğünü dile getiren Vali Demirtaş, “Bir taraftan köprünün yapımı hızla sürürken diğer taraftan, Kahta-Narince-Nissibi karayolunun birinci kalite beton asfalt yapılması için çalışıyoruz. Yolunda ihalesi yapıldı. İtirazların sonuçlanmasının ardından 44 kilometrelik yolda asfaltlama çalışması başlayacak” dedi.
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Mayıs ayında dolu yağdı

Mayıs ayında dolu yağdı

12 Mayıs 2015
284
Türk Sinemasına rekor destek

Türk Sinemasına rekor destek

13 Şubat 2015
313
Kütahya yaza hazırlanıyor

Kütahya yaza hazırlanıyor

11 Mayıs 2015
285

%d blogcu bunu beğendi: