Tabancayla vurulup yol kenarına atıldı !

‘Türklere ihtiyacımız var’

Arabanın üzerine araba uçtu! 2 ölü

Park kavgasında başından vuruldu

Türkiye Irak’a yardımcı olacak!

Dünya 3 Şubat 2015
366

Irak Parlamento Başkanı  Selim El Cuburi, pek çok konu hakkında açıklamalarda bulundu.  2015 bütçesinden, Türkmen bölgelerinin kalkınmasına, Türkiye’nin Irak yardımları içerisindeki askeri eğitimden insani yardımlar konularına açıklık getirdi. El Cuburi “Meclis’te oylamadan geçen 2015 bütçe kanunu, petrol fiyatlarındaki sürekli düşüş bütçeyi olumsuz etkiledi, bütçede zaruret taşımayan harcamalar kaldırıldı” dedi.

 

KAYNAK AYRILDI

Parlamento Başkanı El Cuburi konuşmasında bütçede Türkmen bölgelerinin kalkındırılması için de kaynak ayrıldığını ve Türkmen bölgelerinin imar ve kalkınması için ilk etapta 250 milyon dolar tahsis edildiğini ve bunda değişiklik yapılabileceğini belirtti. El Cuburi terörden zarar gören Türkmen köy ve kasabalarında imar çalışmalarının yapılacağını söyleyerek bu yönde gelen talebi olumlu karşıladıklarını ve terörden zarar görenlerle dayanışma içerisinde olduklarını kaydetti. 

Türkiye ziyaretine de değinen El Cuburi görüşmelerin açık ve net bir şekilde yapıldığını belirterek, siyasi, ekonomi ve diğer ilgili bazı meseleleri ele aldıklarını ifade etti. 

İLİŞKİLERİN GÜÇLENDİRİLMESİNE ÖNEM VERİYORUZ

Selim El Cuburi Türkiye’nin Irak’a önem verdiğini belirterek “Irak olarak bizde Türkiye ve bu ülke ile ilişkilerin güçlendirilmesine önem veriyoruz, Irak, Türkiye ve diğer bölge ülkeleri ile ilişkilerini güçlendirerek güçlü olacak” dedi.El Cuburi Ankara temasları kapsamında ortak komisyonlar kurulduğunu belirterek kardeşlik komisyonlarının iyi işler yapacağına inandıklarını belirtti.

TÜRKİYE YARDIMCI OLACAK

Türkiye’nin Irak yardımlarını da anlatan Parlamento Başkanı El Cuburi, “Ankara ziyaretimde bize, Türkiye’nin Irak’a askeri yardımlarını, Türkiye’nin Irak’a güvenlik konularında yardımcı olacağını net bir şekilde anlattılar. Özellikle Irak güçlerinin eğitimi konusunda, Türkiye terörle mücadelede çok ciddi” dedi. 

El Cuburi konuşmasının son bölümünde ise İslam Ülkeleri Parlamenterler Konferansının 2016 yılında Bağdat’ta yapılacağını belirterek, “Türkiye’nin bu konudaki desteği memnuniyet vericidir, bu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek ile görüştüm ve desteklerini alarak, bu konferans Bağdat’ta yapılacak” diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İzmir Dikili’de Sel Felaketi

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

29 Kasım 2016
689
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.622
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
605

%d blogcu bunu beğendi: