Dershaneler kapanacak mı ? Bakan Avcı açıkladı

Çiftçilere uyarı geldi

Bu fuara 18 yaşından küçükler giremiyor!

Enerji ve Tabii Kaybaklar bakanı EMD üyeleriyle görüştü!

Türk sularından yabancı gemiler neden geçiyor?

Gündem 14 Mayıs 2015
271

Akdeniz’de yaklaşık 10 savaş gemisinin katılacağı tatbikatın aktif aşaması “Ortak Deniz 2015” 17-21 Mayıs tarihlerinde Akdeniz’de yapılacağı biliniyor. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan izah şöyle: “Çin Deniz Kuvvetleri’ne ait Linyi ve Weifang firkateynleri, lojistik gemi ve Rusya Deniz Kuvvetleri’nden bir savaş gemisi 15.00 sularında İstanbul ve Çanakkale boğazında geçmeye başlıyor.” şeklinde açıklama yapıldı.

ORTAK TATBİKAT YAPILDI

Çin Deniz Kuvvetleri’ne ait 2 firkateyn ve bir lojistik gemi 5 Mayıs 2015’de Türk boğazlarını geçerek Karadeniz’e girmişti. Rusya’nın 9 Mayıs Zafer Bayram’ı kutlamalarına denizden destek veren gemiler ilk kez Karadeniz’de Rusya ile beraber ortak tatbikat gerçekleştirdi.

YER ALACAK

Rusya’dan güdümlü füze kruvazörü Moskova, büyük amfibi hücum gemileri Aleksander Otrakovski and Aleksander Şabalin ve diğer savaş gemileri de tatbikatın Akdeniz aşamasında yer alacak. Rusya ve Çin yaptıkları izahda, üçüncü ülkelerin hedeflenmediği, bölgede yaşanan siyasi süreçle ilgili olmadığı, iki ülke deniz gücünün dostlukların geliştirilmesi ve denizlerde ortak tehditlere karşı maçta pratik entegrasyonun sağlamlaştırılmasının hedeflendiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: