‘Suikast değil protesto’

‘Türk kadını bu kadar küçük düşürülmedi’

Sokak sanatçısı İstanbul’a geliyor!

İncil’e el basmadı !

Türk işadamına Gürcistan’da gözaltı şoku

Gündem 4 Mayıs 2015
303

Türk işadamı Gürcistan’da gözaltına alındı. Denizli merkezli Sağlam Tur Seyahat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sağlam (41), turizm fuarına katılmak için gittiği Gürcistan’da, yanında taşıdığı ağrı kesici hap nedeniyle havalimanında polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Rahatsızlığı nedeniyle kullandığı ağrı kesici ilacın uyuşturucu özelliği olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtilen Sağlam, 3 gün gözaltında tutulduktan akabinde yurt dışı yasağı getirilip, pasaportuna el konulmasının akabinde serbest bırakıldığı öğrenildi. Sağlam ve yakınları Türk yesirlilerden yardım istedi.

Sağlam Tur Seyahat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sağlam, geçen 30 Nisan’da, Batum’daki Turizm Fuarı için havayoluyla Gürcistan’a gitti. Evli ve bir çocuk babası Sağlam, müddeaya göre, yanındaki ağrı kesici hap nedeniyle gözaltına alındı. Asayiş merkezine götürülüp nezarete konulan Sağlam, Türkiye’nin Batum’daki Başkonsolosluğu’ndan yardım istedi. Eşi Sema Sağlam da Türk Dışişleri Bakanlığı’na başvurup yardım talep etti. Yurt dışı yasağı getirilip, kimlik ve pasaportuna el konulan Sağlam, girişimler neticesinde serbest bırakıldı. Sağlam’ın uyuşturucu özelliği bulunan ağrı kesici ilaç nedeniyle gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Bir süre önce fıtık ameliyatı olduğunu bu nedenle doktor reçetesiyle ağrı kesici hap kullandığını dile getiren Mehmet Sağlam, “Ağrılarım olduğu için ilacı Gürcistan’da düzenlenen turizm fuarına yanımda götürdüm. Lakin havalimanında yapılan aramada bu ilacın uyuşturucu özelliği olduğu gerekçesiyle alıkoydular. Doktor reçetesini istediler. Türkiye ile temasa geçerek reçetenin bir kopyasını kendilerine verdik. Buna karşın 3 gün sırf kullandığım ilaç nedeniyle Batum’da gözaltında tutuldum. Üstelik yurtdışı yasağı konuldu. Kimliğime ve pasaportuma el konulduğu için hiçbir otel kabul etmiyor. Çok çaresiz pozisyondayım. Üstelik havalimanında kadın asistanımın valizini erkek aradı, bu onur kırıcı bir şey. Devletimizden bu konuda yardım bekliyorum. İnşallah en kısa zamanda buradan kurtulurum” dedi.

Sema Sağlam da eşinin kurtarılması için Türk yesirlilerden yardım istediği ifade edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: