Somali’de Türk heyetine saldırı !

Önce soydu sonra dövdü!

Trabzonspor Konya’ya ulaştı

Chicago Bulls son saniyede işi bitirdi

Türk firmaları, stadyum için kapışıyor

Gündem 19 Nisan 2015
331

Rusya, 2018 senesinde düzenlenecek FIFA Dünya Kupası için 10 milyar dolara 12 stadyum yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin önder iskele kalıp üreticilerinden URTİM bu büyük pastadan pay almak için uğraşıyor.

Türkiye’nin alanında önder üreticilerinden URTİM Kalıp ve iskele Sistemleri A.Ş, Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenen “Mosbuild 2015″te yeni ürünlerini ilk defa sergiledi. Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Urtim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, Rusya Federasyonu’na yönelik Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin uyguladığı yaptırımların Rusya inşaat sektörünü olumsuz tesirlediğini ifade etti.

Krize karşın Rusya pazarına olan inançlarının devam ettiğini ifade eden Serdar Urfalılar, “Rusya Federasyonu’na yönelik Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin uyguladığı yaptırımlar ve Rusya’nın karşı yaptırımları pazarı olumsuz tesirleri görülecek. Ama işler bir iki seneye düzelir, daha öncede buradaydık krizde de buradayız. Rusya geçen dünyanın en büyük pazarlarından biri burada olmak çok önemli. Yılda sadece 900 binin üstünde konut üretiliyor. Yılda 80 milyon metrekarenin üstünde konut inşaatı tamamlanıyor demektir. Bu da pazarın ne kadar değerli olduğunun kanıtı” dedi.

Rusya’nın FIFA 2018 Dünya Kupası için önemli yatırımlara da imza atacağını dile getiren Serdar Urfalılar şunları dedi: “Rusya 12 stadyum için 10 milyar dolar yatırım yapacak, daha önce bu konuda çok tecrübeli bir firmayız. 35 yılıdır Türkiye ve geçen dünyanın birçok yerinde çok zor şartlarda birçok büyük stadyum inşa ettik. Türkmenistan Olimpiyat Köyü, Sivas Stadyumu, Al diwaniyah -Al Sunbula Stadyumu, Libya 28 Mart Stadyumu, Güngören ve Vodafone Beşiktaş Arena Stadyumlarının inşaatlarında kalıp ve iskelelerimizle yer aldık. Geçmiş referanslarımız buradaki projelerimizi rahatlıkla yapabileceğimizi anlatıyor”.

İstanbul’da 21 Nisan’da gerçekleştirilecek Yapı Fuarı’na katılacaklarını aktaran Serdar Urfalılar, son 3 senede Ar-Ge’ye 1,5 milyon dolar yatırım yaptıklarını vurgulayarak, Türk mühendislerinin geliştirdiği ve sektörde devrim yapacak ürünleri orada sergileyeceklerini ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: