Park kavgasında başından vuruldu

Sağlıkçılar dikkat! ‘Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’ tarihi belli oldu

Süleyman Hurma’dan buruk veda

Ersun Yanal’a şok dava !

Türk ailenin çocuklarına el koydular

Gündem 10 Mart 2015
390

Çalışmak için Norveç’e giden Osmaniyeli Ömer Dağ’ın çocuklarına el konuldu.Aşçı olarak çalışmak için 1998’de Norveç’e gitti. Norveç’te yaşayan Ömer Dağ, 2008 yılında Osmaniye’de ablasının komşusu olan Mehtap Dağ ile görücü usulüyle evlendi. Eşini Türkiye’de bırakan Dağ, Norveç’e geri döndü. İlk çocuğu Egemen’i Osmaniye’de dünyaya getiren Mehtap Dağ, yaklaşık bir yıl sonra oğlu ile birlikte Norveç’e eşinin yanına taşındı.

8 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

İkinci çocukları Efecan doğduktan sonra aralarında tartışma çıkan Mehtap Dağ, karakola giderek eşinden şiddet gördüğünü ileri sürüp şikayetçi oldu, 6 ay evden uzaklaştırma cezası verilen Ömer Dağ, 8 ay hapis cezası verildi.

Cezası ertelenen Ömer Dağ tekrar eşiyle barışıp beraber yaşlamaya başladılar. İddiaya göre, Mehtap Dağ, 2014’te rahatsızlanan annesini görmek için Türkiye’ye dönünce olay patlak verdi. Genç kadının ülkesine dönmesinden sonra Ömer Dağ, çocukları ile birlikte kaldı. Mehtap Dağ’ın kesin dönüş yaptığını ileri süren Oslo Çocuk Mahkemesi ve sosyal hizmet uzmanları, inceleme başlattı. Kreşte eğitim gören Egemen ile Efecan’ın baba Ömer Dağ’dan şiddet gördükleri yönünde rapor hazırlayan görevliler, psikolojisinin bozuk olduğunu ileri sürdükleri Ömer Dağ’ın elinden çocuklarını alarak yurda koydu.

4 GÜN NEZARETTE TUTULDUM

Ömer Dağ, çocuklarını geri almak için Oslo’da hukuk mücadelesi başlattığını ifade etti. Kendilerine psikolojik şiddet uygulandığını ileri süren Ömer Dağ, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Eşimin basit bir şikayeti sonrasında gözaltına alındım, 4 gün nezarette tutuldum. Bana eşime şiddet uyguladığımı kabul ettirmek için tehdit ettiler. Eğer şiddeti kabul etmezsem, eşimin iftira etmekten daha ağır ceza alacağını söyleyerek baskı yaptılar. Bütün yaşananlar psikolojimi bozmuştu. Daha sonra eşimle barıştık, bir araya geldik. Aramızda sorun da yoktu. Eşim annesini özlediğini, biraz da kafasını dağıtmak istediğini söyleyip Türkiye’ye döndü. Dönerken, ‘neden gidiyorsun’ diye sormuşlar, eşim de ruhsal sorunlar yaşadığını, Norveç’e uyum sağlayamadığını kafasını dinlemeye gittiğini söylemiş. Aramızda daha önce yaşanan olayı ve bu bilgileri birleştirip, benim aileme şiddet uyguladığımı iddia ettiler. Ben bu güne kadar tek bir fiske bile vurmadım. Çocuklarıma da telkinlerde bulunup, kendilerini dövdüğümü söylettiler.” dedi. Çocuklarına kavuşmak için göz yaşı döken kadın diyerek yardım istedi. Ömer Dağ, tekrar Norveç’e döneceğini eşi Mehtap Dağ’ın ise bir süre daha ailesiyle birlikte Türkiye’de kalacağını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: