Vali Mehmut Demirtaş engelliyi evinde ziyaret etti

Zabıta ekipleri göz açtırmıyor

5 ATAK helikopteri Malatya’da

IŞİD’e büyük darbe! 2 lideri öldürüldü

Turizm Haftası’nda yemekler yarıştı

Gündem 19 Nisan 2015
347

Erzurum’da ‘Turizm Haftası’ faaliyetleri kapsamında düzenlenen yöresel yemek yarışmasında ev hanımları mutfaktaki hünerlerini ortaya koydu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Dedeman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen yöresel yemek yarışmasına Vali yardımcısı Ertuğrul Egemen, Kültür ve Turizm Müdür vekili Hasan Mazlumoğlu ve birçok akademisyen katıldı. Turizm Haftası faaliyetleri kapsamında yapılan yemek yarışmasında büyük bölümü ev kadını 18 yarışmacı çorba, yemek ve tatlı kategorilerinde hünerlerini sergilemeye çalıştı. Jüri üyeleri Erkan Denk, Muhsin Koç ve Mevlüde Daşbaşı su böreği, etli yaprak sarması, lor dolması, turşu pancarı, kadayıf dolması, demir tatlısı, ayran çorbası, kesme aşı gibi yöresel yemeklerin tadına bakarak en iyileri seçti. Çorba dalında ayran aşıyla Meryem Fidan, yemek dalında su böreğiyle Serpil Sizer, tatlı dalında Uzundere yöresinin erik tatlısıyla Hanım Güngör 1. seçilmeyi başardı. Dereceye girenlere Cumhuriyet altını verildi. Kültür ve Turizm Müdür vekili Hasan Mazlumoğlu yarışmacıların profesyonel olmadığını belirterek, şu şekilde dedi:

“Yöresel yemek yarışmamız amatör özellikte olduğu için ev hanımlarımız yarıştı. Yemeklerin hepsi birbirinden güzeldi. Çorba dalında 4, yemekte 12, tatlıda 6 yarışmacımız var. Dereceye girenlere altın verildi. Bu armağanler tabiki hünerli bayanların el emeğinin karşılığı değil lakin ödüllendirmek istedik.” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: