Giresun Aksu Festivali’e büyük ilgi

Hıncal Uluç’tan acı gerçekler

Fenerbahçe hazır

300 yabancı öğrenci Türkçe öğrenecek

Trabzon için geri dönüş maçı

Spor 30 Kasım 2015
571

Sezona iyi bir başlangıç yaparak giren Trabzonspor, üst üste Galatasaray derbiside dahil kritik maçlarda hakem hataları ile zirve yarışında ağır darbe aldı. Deyim yerindeyse hakem hataları Karadeniz temsilcisinin kolunu kanadını kırdı, uçmasına fırsat vermedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, hakemleri soyunma odasından çıkarmayan ve Türkiye’de olay olan hareketi kimse tarafından tasvip edilmeyip eleştirilse de, bir şeyin farkındaığını ortaya çıkardı. O da Trabzonspor’un hakkı yendiği gerçeği.

Üst üste gelen puan kayıplarının ardından takımı her anlamda toparlaması gereken teknik direktör Şota, eski takımlarında olduğu gibi bu sorumluluğunu yine yerine getiremedi. Takım adeta amaçsız bir hale döndü. 27 yıl Trabzonspor’da teknik direktör olma hayaliyle işe başlayan Şota maalesef sezonun ilk devresinin yarısını da göremedi.

Buradan hareketle kritik Fenerbahçe karşılaşması sonrası Trabzonspor ne kadar dezavantajlı, rakibinin gerisinde görünse de iç dinamiklerin böyle olmadığını düşünüyorum. Fenerbahçe’nin camiaya güven getiren son haftalarda ilerleme kaydeden durağan futbolu, tılsımlı rakama denk gelen 13. haftada duvara toslayabilir. Bordo Mavililer bu karşılaşmaya ayrı bir motivasyonla çıkacak. Sarı Lacivertlilerin sabırlı oyununu da biliyoruz. Fakat gol geciktikçe kendi seyircilerinin önünde psikolojileri kötüye gidecektir. Alanları kapatarak rakibine izin vermeyen Trabzonspor, aceleci değil ki deplasmanda etmeyecektir, dirençli oynarsa, demoralize olan rakibi önünde psikolojik üstünlüğü ele aldığında artık iş bitiriciliğe kalacaktır. Sahada psikolojik bir savaş olacaktır.

Evet, Trabzonspor’un, Şükrü Saraçoğlu’ndan puan veya puanlarla döneceğini düşünüyorum. Gücünü ve haddini bilerek oynayıp sinirlerine hakim olunması halinde tıpkı Beşiktaş’ı devirdikleri gibi…

Trabzonspor için geri dönüş maçı

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: