Deniz suyunda bulunan bakteriye dikkat!

Fener bir geldi pir geldi! Bursaspor 1-2 Fenerbahçe

Sabri Sarıoğlu’ndan büyük itiraf: Çok kötü…

18 yaşındaki genç parkta ölü bulundu

TGB’liler Çanakkale’de yürüdü

Gündem 18 Mart 2015
268

Ülkenin çeşitli kentlerinden Çanakkale’ye gelen TGB üyeleri, “Çanakkale millete yasaklanamaz”, “Atatürk gençliği görev başında”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “100 yıl geçse de geçilmez Çanakkale”, “Çılgın Türkler yasakları çiğniyor”, “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” ve “Kahrolsun İngiliz emperyalizmi” sloganları attığı öğrenildi.

SAYGI İLE ÖNLERİNDE EĞİLİYORUZ

TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz’in açıklamaları şöyle: “Çanakkale’de başlayan direniş 9 Eylül 1922’ye kadar sürmüştür. Emperyalistlerin işgaline karşı vatanını savunan fedaileri, şehit olmayı göze alanları, canlarını ortaya koyanları, bizlerin özgür, onurlu bir gelecek için hayatlarını feda edenleri, onları burada bugün şükranla anıyoruz. Saygı ile önlerinde eğiliyoruz. Çanakkale yasağını darmaduman ettik. Selam olsun Çanakkale yasağını çiğneyenlere. Vatan ve hürriyet yolunda büyük Çanakkale yürüyüşü hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

SLOGANLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER

Konuşmanın ardından yaklaşık bin kişi yürüyüşe başladı. Tokatlı Onbeşliler’i temsilen asker kıyafeti giyen gençler, Seyit Onbaşı’nın kaldırdığı top mermisinin maketini taşıyan grubun peşinden, 57’nci Alay’a sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçtiği görüldü. 25 Nisan 1915 sabahı Yarbay Mustafa Kemal’in askerleriyle yürüdüğü 6 kilometrelik yolu yürüdükten sonra Conkbayırı’na ulaşacak topluluğun, 57’nci Alay Şehitliği’ni ziyaret edeceği öğrenildi. TGB üyeleri, Çanakkale Deniz Zaferi 100’ncü yıldönümü resmi törenlerinin tamamlanması ardından Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Namazgah Tabyası’na ziyarette bulunacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: