Sinegog yarım asır sonra tekrar açıldı

Bakan Yılmaz’dan “bedelli” açıklaması!

Şişli Belediyesi’nde Hayri İnönü’ye Emir Sarıgül darbesi!

Kiraz Mevsimi 18. Bölüm izle, Kiraz Mevsimi 18.bölüm full izle, Kiraz Mevsimi 18.bölüm tek parça izle, Kiraz Mevsimi 8 kasım 2014 izle

TEOG sınavında ortalık gerildi

Eğitim 30 Nisan 2015
405

Hakkari’nin Yüksekova beldesi’nde bugün yapılan TEOG sınavları için okullarda güvenlik önlemi alan polis araçlarına taş atılması üstüne vukaatlar çıktı. Çıkan vukaatlar esnasında 1 kişi gözaltına alındı.

Salı günü Suriye’nin Kobani ilinde, PKK’nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen Serbest Kartal’ın naaşının toprağa verilmesinden akabinde vukaatların olduğu Yüksekova’da geçen gün ve bugün de TEOG sınavı için okularda görev yapan polis araçlarının taşlanması yüzünden gerginlik yaşanıyor. İlçenin Kani Heyder Mahallesi’nde bulunan Vali Erdoğan Gürbüz İlk ve Orta okulunda güvenilik önlemi alan polis araçları, yüzleri kapalı bir grup göstericinin taşlı saldırısına uğradı. Bunu üstüne gerginlik çıktı. Gerginliğin büyümesi üstüne vukaatlar belde merkezine de sıçradı.

Yollara kurulan barikatlar polisler tarafından kaldırılırken, göstericiler de göz yaşartıcı gaz ve basınçlı suyla dağıtılmaya çalışıldı. Bu arada vukaatlardan ötürü esnaf ise kepek kapattı. Büyükçiftlik beldesinde YPG’li ‘Adil Gever’ kod adı Serdar Çiçek’nin naaşınin toprağa verilmesi üstüne belde merkezine gelen Halkın Demokrat Partisi belde Eş Başkanı Ferman Öztunç da İlçe Asayiş Büro Amiri Mahmut Baloğlu ile görüştü. Yapılan görüşmelerden akabinde Öztunç, bu kez de vukaatların sona ermesi için Cengiz Topel Caddesi’nde yüzleri kapalı göstericilerle görüştü. Yapılan görüşmenin akabinde da vukaatlar kısa süreliğine bitti. Lakin Öztunç’un caddeden ayrılmasından akabinde vukaatlar tekrar devam etti. Olaylar esnasında 1 kişi gözaltına alınırken, beldenin türlü yerlerindeki gösteriler devam ediyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ehliyetler değişiyor mu?

Ehliyetler değişiyor mu?

5 Şubat 2015
374
Atatürk Havalimanı kapanabilir!

Atatürk Havalimanı kapanabilir!

12 Aralık 2014
335

%d blogcu bunu beğendi: