Fotoğraflarda ince görünmenizi sağlayacak 5 hile

IŞİD için kabus gibi iddia: 200 bin kişi!

Hindistan’da saldırı şoku

Şenol Güneş: ‘Kurallar işe yaramıyor’

TEOG Lise 2014-2015 Taban Puanları / YENİ

Eğitim 27 Kasım 2014
344
2014 2015 eğitim öğretim yılı 1. dönem teog sınavı 1. si bugün yapıldı 2. si yarın yapıcak.. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan 2014 2015 TEOG sonuçları sonrası  gözler tercihlere çevrilecek. Sınav sonucunu hala öğrenemeyen öğrenci var ise e-okul üzerinden karnelerden önce açıklanacak.
 
Tercih Yaparken Yüzdelik Dilimi Göz Önüne Alın
 
Değerli öğrencilerimiz, MEB TEOG tercih takvimine göre tercihler yapılacak. Tercihlerinizi yaparken OYP puanınız ve yüzdelik dilime bakarak tercih yapınız. Biz e okul olarak öğrencilerimize kesinlikle yüzdelik dilime bakarak tercih yapmalarını öneriyoruz. Puanlar her yıl değişkenlik gösterir ancak yüzdelik bilimler başarı sırasını gösterdiği için yanılma payı çok daha azdır.
 
İstediğim Bir Lisesinin Yüzdelik Dilimini Nasıl Öğrenirim
 
SBS Puanı ile Yüzdelik Dilim arasında ters orantı vardır. Yani SBS puanınız yükseldikçe yüzdelik dilim düşer. İstediğiniz bir liseye puanınızın tutup tutmadığını tahmin etmek için o lisenin geçen yıl en kaç puanla öğrenci aldığına bakın. O puanın geçen yıl ne kadarlık yüzdelik dilime denk geldiğini araştırıp kendi diliminizle kıyaslayarak tahmin yürütebilirsiniz. Biz sizler için geçen yılın MEB tarafından yayınlanmış olan yüzdelik dilimlerini bir araya getirdik. Aşağıdan il il seçip tıklayabilirsiniz.
 
TEOG Lise Yüzdelik Diliminden Başarı Sırasını Bulma
 
İsterseniz TEOG yüzdelik diliminizden hareketle başarı sıranızı da bulabilirsiniz. Bunun için 2014 TEOG sonuçlarına göre puanı hesaplanan toplam öğrenci sayısı ile kendi yüzdelik diliminizi çarpıp 100’e bölerseniz , başarı sıranızı aşağı yukarı bulmuş olursunuz. 
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: