Fenerbahçe’nin çay keyfi: 2-1

Recep Tayyip Erdoğan’a büyük hakaret

Okullar zekalarını yarıştırdı!

Beşiktaş Denys Boyko ile 5 yıllığına anlaştı

Teksas’ta Müslümanlara saygısızlık 2 ölü

Gündem 4 Mayıs 2015
252

Tahrik içerikli karikatür yarışmasında kan aktı. Müslümanların inançlarına saygı gösterilmeyerek peygamber efendimiz Hz. Muhammed(SAV) konulu karikatür yarışmasının düzenlendiği salonun dışında silahlar konuştu. Olay Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas Eyaleti’nin Dallas Kenti’nde meydana geldi. İslam karşıtı eylemlerle gündeme gelen Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi’nin (American Freedom Defense Initiative) gerçekleştirdiği Hz. Muhammed konulu karikatür yarışmasının gerçekleştirildiği salonun dışında silahlı çatışma yaşandı.

Salonun bulunduğu Garland bölgesi polisinden yapılan izahda, bir otomobildeki iki kişinin salonun dışında bulunan güvenlik görevlilerine ateş açtığı, polislerin karşılık vermesi neticesinde iki saldırganın vurulduğu, bir güvenlik görevlisinin ise yaralandığı açıklandı.

Açıklamada, saldırının Curtis Culwell Center’da düzenlenen karikatür yarışmasıyla ilgisi olup olmadığı ve saldırganların kimliği hususunda bilgi verilmedi.

Önünde saldırı gerçekleşen salonda, daha önce de provokatif eylemler gerçekleştiren İslam karşıtı Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi adlı kuruluş Hz. Muhammed karikatürleri yarışması düzenliyordu.

10 bin dolar ödüllü yarışmaya Hollandalı politikacı Geert Wilders da katılmıştı. Çatışmanın akabinde salonun boşaltıldığı kaydedildi.

Yarışmayı düzenleyen kuruluş daha önce de New York’ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarına İslam merkezi açılmasına karşı kampanya yürütmüş, İslam karşıtı ilan yayınlamak için Amerika Birleşik Devletleri genelinde billboard’lar kiralamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: