Beyoğlu’nda çıkan yangın korkuttu!

Beşiktaş rakiplerine transfer dersi verdi

Muhsin Yazıcıoğlu davasında gelişme var

Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi yurda dönüş yaptı

Tedavi edilmezse kanser olacak

Gündem 13 Şubat 2015
297

Anne Nurcan Demirtaş, 2 yıl önce hastalığını öğrenince kızını yanına alarak birlikte yaşamaya başladı. Tüm vücudu siyah benlerle sarılan, sırtında siyah kıllar çıkan Necla Orman defalarca ameliyat olmasına rağmen iyileşemedi. Kars Kafkaf Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde en son 26 Kasım 2014’te ameliyat edilen Necla Orman’ın vücudunda benler yeniden çıktı.Ziya Gökalp Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Necla Orman yüzü, elleri, kolları benle dolu olduğu için arkadaşları tarafından dışlandığını belirtti. Arkadaşlarının kendisine ‘benekli yüz’ diyerek alay ettiğini bu nedenle okula gidemediğini belirten Necla Orman şunları söyledi:

TEDAVİ EDİLMEZSE KANSER OLACAK FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

İMKANI OLAN BANA YARDIM ETSİN

Okuldaki arkadaşlarının tavrınada üzülen Necla Orman: “Okulda arkadaşlarımın yanına gidince ‘Bizden uzak dur’ diyorlar. Buna çok üzülüyorum. Gitmek istemiyorum okula. Yuvadayken farklı farklı doktorlara götürdüler. Hepsi cilt kanseri olduğumu söyledi. Son olarak Kars’taki doktorum cilt kanseri olmadığımı ama, bu hastalığa yakalanabileceğimi söyledi. Lütfen imkanı olan bana yardım etsin.” Eşinden ayrıldıktan sonra baba evine geri döndüğünü söyleyen anne Nurcan Demirtaş da şunları anlattı: “Necla’yı kardeşim yuvaya verdi. Yıllarca kızımı görmedim. Hasta olduğunu öğrenince yanıma aldım. Yüzü ve vücudunu simsiyah görünce çok şaşırdım. Babam öldükten sonra maaşını almaya başladım. Evim kira. 3 kızım var. Bakamıyorum. Doktor kanser olmadığını ama tedavi edilmezse olabileceğini söyledi. Kızımın iyileşme şansı varmış. Tedavi yaptırmak için imkanım yok. Yetkililerden kızımın sağlığına kavuşması için yardım istiyorum.” 

DOKTOR KANSER OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Doktor ise muayene ettiği Necla’nın kanser olmadığı fakat ilerde kanser olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Genç kıza daha önce cilt kanseri teşhisi konulduğunu ama öyle olmadığını söyledi. Adının açıklanmasını istemeyen doktor “Benler Necla’nın sırt ve yüzünde varmış. Daha sonra yayılmış. Bana geldiğinde cilt kanseri olmadığını söyledim. Ama cilt kanseri olmaya aday bir hastalık. Kansere dönüşme ihtimali çok yüksek” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: