Beşiktaş’ın yeni mabedi Vodafone Arena’da son durum

Şaka değil gerçek! Eşini sandık içinde ormana attı hayvanlara yem etti

Böyle kuluçka makinası gördünüz mü ?

Yüce Divan yolu kapalı

TCSG 131 dalış turizmini canlandıracak!

Genel 2 Aralık 2014
273

Heykel’deki Valilik binasında gerçekleştirilen törende, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Geçim ve Güney Marmara Grup Komutanı Yarbay Tayfun Paşaoğlu katıldı.

Tören öncesi konuşan Karaloğlu, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın envanterinde bulunan ekonomik ömrünü tamamladığı için de envanter dışına çıkartılan sahil güvenlik 131 gemisini protokol sayesinde Sahil Güvenlik Marmara Bölge Komutanlığı’ndan devralacaklarını ifade etti.

Daha sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı ile yapacakları çalışmayla gemiyi uygun bir alanda batıracaklarını belirten Karaloğlu, “Dalış turizmine çok ciddi katkı yapacak TCSG 131 gemisi trol ile avlanmaya engel olacak. Batıracağımız bu gemi ile aynı zamanda denizdeki canlılara bir yaşam alanı oluşturacağız. En önemlisi de yuvalanma ve yumurtlama alanı oluşacak. Bu da denizdeki canlı çeşitliliğini, canlıların kolay yuvalanmasını sağlayacak. Özellikle körfez bölgelerinde ve denizin farklı bölgelerinde zaman zaman yapılan bir uygulamadır. Ben Sahil Güvenlik Komutanlığımıza ve Marmara Bölge Komutanlığımıza çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Karaloğlu, geminin çevreye ve denize vereceği zararlı unsurlardan temizlenmesinin ardından teslim alacaklarını ve ortak çalışmayla Gemlik Körfezi’nde uygun bir alanda batıracaklarını sözlerine ekledi.

Kıdemli Albay Geçim ise sorumluluk bölgelerinin büyük bir kısmını Bursa’nın kapladığını dile getirdi.
Ekonomik ömrünü tamamlamış TCSG 131 gemisinin hizmet dışına çıkarılmasına müteakip komutanlık tarafından denize zararlı olabilecek yakıt, kablo, boya ve diğer ekipmanlarının sökülmesinden sonra “kabuk” olarak Bursa Valiliği’ne devredeceklerini belirten Geçim, “TCSG 131 gemisi Bursa Valiliği’nin hizmetinde yaşamına devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından Karaloğlu ve Geçim protokolü imzaladı. Daha sonra Geçim, gemide aktif olarak görev yapmış en son dönem personellerin imzasını taşıyan TCSG 131 gemisinin fotoğrafını Karaloğlu’na hediye etti.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
IŞİD havadan vuruldu

IŞİD havadan vuruldu

22 Mart 2015
318
Yaş kozada hedef büyük

Yaş kozada hedef büyük

6 Haziran 2015
404
Ersun Yanal Trabzon’a geldi!

Ersun Yanal Trabzon’a geldi!

9 Kasım 2014
233
Mardin’de korkutan yangın

Mardin’de korkutan yangın

3 Haziran 2015
348
Demirkol’a 8 yıl 9 ay hapis

Demirkol’a 8 yıl 9 ay hapis

20 Kasım 2014
292
Kayıp Bilge Baş kimdir ?

Kayıp Bilge Baş kimdir ?

3 Ocak 2015
357

%d blogcu bunu beğendi: