Fikret Otyam iyileşiyor

Kış hastalıklarından korunma yolları nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: ‘Herkes haddini bilecek’

20 Kasım 2014 Perşembe SBT TNS reyting sonuçları, 20.11.2014 reyting tablosu

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov’dan Melih Gökçek’e ziyaret

Gündem 29 Nisan 2015
309

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Başkan Gökçek, konuk Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyeti, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın konseriyle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Minnihanov ve beraberindeki heyeti Türkiye’de görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Gökçek, Tataristan ile ilişkilerin her geçen gün arttığını vurgulayarak kendisinin de kısa zamanda Tataristan’ı ziyaret edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Minnihanov da ziyarette, Ankara’nın gelişmesine yönelik yürütülen uğraşları yakından görme fırsatı tespit ettiklerini belirtti.

Kendi belediye başkanlarının Başkan Gökçek’ten öğrenmeleri gereken çok şeyin bulunduğunu ifade eden Minnihanov, “Bizim belediye başkanlarımızın sizden öğrenecek çok şeyleri var. Bu geziden akabinde da döndüklerinde uygulayacakları çok şey olacaktır” dedi.  

İki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi için de uğraşları hızlandırmak istediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Minnihanov, Türk iş adamlarının Rusya’da gerçekleştirecekleri projeleri artık Tataristan’da da yapmalarını istediklerini kaydetti.

Ziyaret esnasında Başkan Gökçek ile Tataristan’ın Başili Kazan Belediye Başkanı İlsur Metshın arasında “Kardeş Şehir İlişkileri Geliştirme” protokolü imzalandı.

Gökçek, iki ülke başillerinin 2013 senesinden itibaren kardeş şehir olduklarını hatırlatarak, “Kazan ve Ankara belediyeleri arasında 2013 senesinde imzalanan kardeş şehir anlaşmasının 2015-2018 yıllarına ilişkin uygulama protokolünü Saygıdeğer Cumhurbaşkanının huzurunda imzalamak üzere bir aradayız. Hayırlı olsun” dedi.

Ziyaretin sonunda konuk Cumhurbaşkanı’na, Başkan Gökçek tarafından çini vazo takdim edildi. Konuk heyet ise Gökçek’e kupa ile battaniye armağan etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: