Acılı baba konuştu

Çiftçilere uyarı geldi

Atletico Madrid’den şok Arda Turan açıklaması!

Dev Karadeniz Konseri’nde yer yerinden oynadı!

Taşlıköy Mahallesi kayıplara karıştı

Gündem 25 Nisan 2015
254

Olur beldesinde yapılan Ayvalı Barajının Ocak ayında su tutmaya başlamasıyla beraber beldeye bağlı Taşlıköy Mahallesi tamamen sular altında kaldı.

Evleri ve arazileri baraj suyu altında kalan Taşlıköy Mahallesi sakinleri, oldukça üzgün olduklarını belirterek, “Onca hatıra ve yaşadıklarımız suların altında kaldı. Bu pozisyonun bizleri böylesine büyük bir şekilde tesirleyeceği ve üzeceğini düşünmemiştik” dediler.

Sular altında kalan yerleri için büyük üzüntü yaşadıklarını dile getiren Taşlıköy sakinleri, “Ev ve arazimizin yanı sıra mezarlarımızda sular altında kaldı. Aldığımız paraya değmezmiş. Hatıralarımız ve aile büyüklerimizin mezarları bile baraj sularına gömüldü. Bazen birkaç kez gidip sulara bakıyoruz. Üzüntümüz çok büyük.” şeklinde yaşadıkları dramı anlattılar.

Taşlıköy Mahallesi sakinlerinden Mahmut Demirel, önceleri barajın yapılacak olması nedeniyle bir hayli sevindiklerini belirterek “Geçen zaman içerisinde kaybımızın elde ettiklerimizden çok daha fazla olduğunu gördük. Hatıralarımızı bile suya vermişiz. Bizler hep burada yaşadık. Ayak baktığımız yerler su doluyor. Her şey para değilmiş onu öğrendik. Baraj yapıldıktan akabinde para alıp buraları terk edenler şimdi keşke baraj gelmeseydi, o paraları almasaydık, diyorlar. Gerçekten büyük üzüntü yaşıyoruz.” dedi.

Mezarların bir bölümünün başka bir bölgeye nakil edildiğine değinen Taşlıköy Mahallesi sakinleri, “Atalarımızın mezarlarını başka bir yere nakil ediyorlar ama boşuna. Bazı günler birkaç kez gelip yıllarca yaşadığımız ve emek verdiğimiz yerlerin sular altında kalmasını seyrediyor, adeta kahroluyoruz. Meğer hiçbir şeye değmezmiş.” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
IŞİD’in yeni hedefi Almanya

IŞİD’in yeni hedefi Almanya

10 Kasım 2014
291
DHA ödüle doymuyor

DHA ödüle doymuyor

1 Haziran 2015
388
Telefonunuz izleniyor!

Telefonunuz izleniyor!

28 Kasım 2014
306
Domuz gribinde bilinmeyenler

Domuz gribinde bilinmeyenler

29 Mart 2015
300

%d blogcu bunu beğendi: