Kütahya’lı Çümen yeniden üye!

Başarılı sporcular bayram edecek

Ali Babacan Kılıçdaroğlu’nu bombaladı

Levent-Hisarüstü Metrosu hizmete açıldı

Suriyelilere ilaç yardımı müjdesi

Sağlık 28 Haziran 2015
485

Malatya’da Suriye’de iç savaşta mağdur olanlara yaklaşık 70 bin TL değerinde ilaç yardımı yapıldığı öğrenildi… Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, Suriye’de iç savaşta mağdur olanlara 70 bin TL değerinde ilaç yardımı yapıldığı öğrenildi. Yapılan son yardımla beraber 2015 senesindeki toplam ilaç yardımı 246 bin TL’ye ulaştığı ifade edildi.

FAYDALI OLACAK

İyilikder aracılığıyla Suriyeli mağdurlara gönderilen son ilaçların 100 koli olduğu öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Sağlık Şube Müdürlüğü tarafından Malatya genelinde toplanan ilaçlar, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyelilere bir nebze olsun faydası olması bekleniyor.

246 BİN LİRALIK YARDIM

Bu konuyla ilgili yapılan izahda, 70 bin TL değerinde olan ilaçların, türlü rahatsızlıklar ile kronik hastalık ilaçları olduğu ifade edildi. İlaç yardımı içerisinde ayrıyeten bebek mamaları olduğu görüldü. Yapılan bu son yardımla büyükşehir belediyesinin Suriyeli mağdurlara yönelik olarak 2015 senesinde toplam 246 bin TL değerinde ilaç yardımında bulunduğu kamuoyuyla paylaşıldı.

Diğer yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık yardımlarının tüm hızıyla sürdürüleceği açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: