Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov’dan Melih Gökçek’e ziyaret

Bozüyük’te Kermes

Komiser yardımcısı gözaltına alındı

Bulgar turist dalış yaparken öldü

Suriye’de iç savaş

Dünya 10 Kasım 2014
263

Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı birliklerin Suriye’nin güneyindeki Dera kentine bağlı Nuva ilçesinin kontrolünü tamamen sağladığı bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi’nden yapılan açıklamada, ÖSO’nun güneydeki birleşik güçlerinin uzun zamandan bu yana kuşattığı Dera’ya bağlı Nuva ilçesinin denetimini tamamıyla sağladığı belirtildi.

ÖSO birliklerinin Nuva ile Şeyh Niskin beldesi arasında yer alan rejim güçlerine ait yardım yollarını kesmesinden ilçeyi ele geçirdiği kaydedilen açıklamada, ilçe ve çevresinin silahlı muhaliflerin elinde olduğu bölgede hala çatışmaların da devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada, yönetim karşıtlarının söz konusu ilçenin kontrolünü ele geçirmesinden sonra Suriye ordusuna bağlı birliklerin Nuva’dan çekilmeye başladığı belirtilerek, Nuva ilçesinde çıkan çatışmalarda rejimin büyük zayiat verdiği bildirildi.

-Şeyh Miskin beldesinin yarısı muhaliflerde-

ÖSO’nun, Nuva ilçesinin kontrolünü sağladıktan sonra birleşik kuvvetlerin bir kısmını Şeyh Miskin bölgesine yönlendirdiği bildirilen açıklamada, “ÖSO, bölgede Esed güçlerinin tüm yardım yollarını keserek Şeyh Miskin beldesinin büyük bir bölümünün denetimini sağladı. Beldede iki taraf arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor” değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, silahlı muhaliflerin Dera çevresindeki Tel Um Horan, Tel el-Heş el-Şemeli ve Cenubi bölgeleri ile Haceciye tank taburu ve Rami petrol sahasının “Hedem el-Cudran” (Duvarların yıkılması) operasyonuyla söz konusu yerlerin denetimini sağladığı kaydedilerek, operasyona bölgedeki birçok muhalif tugay ve birliğin katıldığı ifade edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İzmir Dikili’de Sel Felaketi

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

29 Kasım 2016
634
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.397
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
585

%d blogcu bunu beğendi: