Türkiye AB’ ye girecek!

6 PKK’lı Şırnak’ta teslim oldu

İphone kullananlar dikkat !

Kendini yanlışlıkla kafasından vurdu

Süreçte oyalama tutumu yok

Genel 9 Aralık 2014
274

Terörist Abdullah Öcalan’la görüşen İmralı heyeti, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’la görüştü. Başbakanlık’taki görüşmede Hatip Dicle ilk kez yer aldı. HDP heyeti, Öcalan’ın açıkladığı taslağı Akdoğan’la görüştü. Heyet, bir görüşme turu daha yaptıktan sonra çıkan sonuçları Öcalan ve KCK’ya aktaracak.

LEYLA ZANA DA YER ALACAK
Görüşmenin ardından açıklama yapan Sırrı Süreyya Önder, “İmralı heyeti genişleyecek, bir tur daha görüşeceğiz. İmralı ile görüştükten sonra KCK ile görüşeceğiz” dedi ve ekledi: “İmralı’ya gidecek heyette Leyla Zana da yer alacak. Sekreterya ve İzleme Kurulu’nu bugün tartışmadık, bunda bir sorun yok, hükümet kanadından da bir engelleme bize yansıtılmadı. Heyet ne kadar genişleyebilirse o kadar genişleyecek, pratik bir sorun görmüyoruz.

OYALAMA TUTUMU DEĞİL
Süreç’te istediğimiz noktada değiliz ancak, şu an için objektif durum, bir oyalama tutumu değil, biz bu oyalamaya izin de vermeyeceğiz. Hükümet kanadıyla maddeler üzerinden bir mutabakatımız yok. Müzakere henüz bu aşamaya gelmiş değil. Şu an, genel yaklaşımlarımızı, sürecin takvimlenmesini, takvimlenme esaslarını karşılıklı olarak değerlendiriyoruz. Tartışma ve özet aşamasında değiliz.. Gelinen noktayı parti yetki kurullarımızla, eş genel başkanlarımızla, birleşenlerimizle değerlendirip bir tur daha görüştükten sonra bir Kandil ziyareti gerçekleştireceğiz. İkinci görüşmeyi bir iki gün içinde yapabiliriz.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir

%d blogcu bunu beğendi: