Tır bakın nereye takıldı!

Galatasaray Ruslar’a satılacak!

Adnan Öztürk Galatasaray başkan adaylığını açıkladı!

Birleşik Irak gücü

Süleyman Demirel’in sağlık durumu nasıl?

Gündem 13 Mayıs 2015
339

Gündüz saatlerinde solunum yolu enfeksiyonu ve üre yükselmesi nedeniyle acil olarak hastaneye kaldırılan 9. Cumhurbaşkanı Demirel’in sağlık pozisyonuna ilişkin Özel Doktoru Aylin Cesur, Özel Ankara Güven Hastanesi Etik Kurul Başkanı Dr. Tevfik Ali Küçükbaş ile Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Fazıl Mustafa Cesur gazetecilere izah yaptığı görüldü.

ENFEKSİYON GEÇİRDİ

9. Cumhurbaşkanı Demirel’in Özel Doktoru Aylin Cesur, Demirel’in geçen hafta cuma gününden beri bu aralar Türkiye’de salgın halde bulunan bir solunum yolu enfeksiyonu geçirdiğini ifade etti.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Demirel’in tedavisi için âlemin evde uyguladığı tedavileri planladıklarını lakin tam iyileşme sağlanamayınca kendisinin yaş pozisyonunu ve malum pozisyonunu göz önüne alarak daha iyi ttesirk yapmak amacıyla Ankara Güven Hastanesi’ne geldiklerini dile getiren Cesur, “Kendisinin basında yer almasından itibaren arayan tüm dostlarına ve siz değerli basın mensuplarına çok sevgi ve selamlarını iletmek istiyorum. Sağlık pozisyonunda endişe edecek bir şey yok” diye konuştu.

HER ŞEY YOLUNDA

91 yaşındaki Demirel’in normal bir enfeksiyonun kendi yaş grubunda yaşadığı bir takım sıkıntıları yaşadığını söyleyen Cesur, “Birkaç gün içerisinde hastanede bu sıkıntılarından kurtulacağına ve eve şifa ile döneceğimize inanıyorum. Genel sağlık pozisyonu çok iyi, kendi yaş grubuna göre hep geriden geliyor Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın. Biz elimizden geleni yapıyoruz, her şey yolunda” izahında bulundu.

AÇIKLIK GETİRDİ

Özel Ankara Güven Hastanesi Etik Kurul Başkanı Doktor Tevfik Ali Küçükbaş ise, enfeksiyon hastalıklarının doğal bir seyri olduğunu dile getirerek, “Kendisini zannediyoruz birkaç gün içerisinde sağlıklarına kavuşturarak taburcu edeceğiz” şeklinde duruma açıklık getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: