Hayatını kaybetti! Ama canlanmayı bekliyor

Bu Tarz Benim’de yeni yarışmacılar belli oldu!

Gişeler kalktı trafik rahatladı

Şike davasında şok gelişme!

Suikastta öldürülen Umarali Kuvatov için ortak açıklama

Gündem 10 Mart 2015
313

Yapılan ortak açıklamayı, Türkistan-Der Başkanı Burhan Kavuncu okudu. Kavuncu: ”Ülkemiz, sürgündeki muhalif siyasetçi cinayetlerinin rahatla işlenebildiği bir alan haline gelmiş durumdadır” dedi. Öldürülen kişilerin tamamının eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği vartandaşı olduğunu belirten Kavuncu,”Özbekistan ve Tacikistan gibi eski Sovyet artığı diktatörlerin 30 yıla yaklaşan yönetimleri altında büyük ekonomik çöküntü ve yolsuzluk iddialarına paralel olarak; işkence, gözaltında kayıp, faili meçhul cinayetler, onbinlerce insanın hukuksuz olarak cezaevlerine doldurulması benzeri uygulamalar, ülkelerini terketmiş muhaliflere yönelik suikastlarla birlikte devam etmektedir” dedi. 

CİDDİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR

Burhan Kavuncu, “Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri, ‘Özbekistan’da veya Tacikistan’da önemli bir problem yok’ düşüncesiyle bu Türkistanlı kardeşlerimizin uluslararası koruma altına alınma taleplerine olumsuz yaklaşmaktadır. Türkiye, Tacikistanlı ve Özbekistanlı kardeşlerimizin, hatta diğer Türkistan ülkelerinden gelen hicret edenlerin sığınma taleplerine müspet yaklaşmalı; onlarla değil, muhalif avcılığına çıkmış dikta rejimleri ajanlarına karşı mücadele vermelidir. Egemen bir ülkenin hukukunu hiçe sayarak bu topraklarda cinayet işleten diktatör rejimlerine gerekli cevap verilmelidir. Türkiye’nin hukukunu hiçe sayarak rejim muhaliflerini öldüren Rusya, Özbekistan ve Tacikistan’a karşı daha ciddi önlemler alınmalıdır” diye konuştu.

SAHİP ÇIKAMIYORUZ

Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Cüneyt Sarıyaşar’ın açıklamaları: “Türkiye Devleti, egemen topraklarında bu diktatörlerin ve zalimlerin operasyonlarına ve onların katliamlarına engel olamıyor. Önümüzdeki somut gerçeklik; bu topraklar, diktatörlerin ve katillerin rahatlıkla atlarını oynattığı bir mekan haline dönüşmüş durumda. Özellikle İstanbul’un sokakları her nedense onca kameraya, onca güvenlik önlemine rağmen bu katiller için ellerini kollarını sallayıp kendi işlerini gördükleri mekanlar haline geldi. Bu toprakları emin belde bilip bizlere sığınan insanların emanetine sahip çıkamıyoruz” diye konuştu.

0

HİÇBİR ŞEYDEN KORKMAZDI

Kuvatov’un eşi Kumriznisa Hafizeova ise kocasının hiçbir şeyden korkmadığını söylerken ölmeden önce “Çocuklara iyi bakın, her şey iyi olacaktır” dediğini belirtti. Kuvatov’un küçük oğlu Osman, annesinin konuşması sırasında, Mazlum-Der Şube Başkanı Cüneyt Sarıyaşar’ın kucağında, beraberinde getirdiği şekeri yedi. Kuvatov’un, Osman ve Ebubekir ile birlikte Ayşe (14), Emine (8) ve Ferize(4) adlı 3 kız çocuğu daha bulunuyor. Basın açıklamasının ardından, Grup 24 Hareketi’nin sözcüsü Sucrob Turaev ile Umarali Kuvatov’un yardımcısı Husein Ashurov, olay gecesi yaşananları anlattı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Abdülkadir Aksu hacklendi

Abdülkadir Aksu hacklendi

9 Aralık 2014
270
Bedri Koraman toprağa verildi

Bedri Koraman toprağa verildi

2 Haziran 2015
390

%d blogcu bunu beğendi: