Van Persie Beşiktaş yolunda!

Belediye işçileri bayram edecek! Zam geldi

Ocakta geldi, ocakta gidiyor

İncil’e el basmadı !

Sow: Karnıyarıktan asla vazgeçemiyorum

Spor 11 Kasım 2014
298
Fenerbahçe’nin Senagalli oyuncusu Moussa Sow’un her sezon başında yaşadığı kilo sıkıntısının sebebi belli oldu. Sezona verilen aralarda kendini neredeyse yemeğe adayan Sow, tam bir Türk yemekleri hastası çıktı.
 
Yıldız golcünün eşi ve ülkesinden gelen yardımcıları kursa gidip ülkemizin yemeklerini öğrenirken Senagal’deki akrabalarına da bu yemekleri öğrettikleri ifade edildi.
 
Sow, nereye giderse gitsin Türk yemeklerinden vazgeçemezken sarı-lacivertli sağlık heyeti bu duruma çare için golcü futbolcuya diyet ve çalışma programı uyguladı. Sow yaklaşık 1 ayda kendini toparlayıp ideal kilosuna kavuşurken “Sürekli ot yiyorum ve sebze ağırlıklı besleniyorum. Kilomu korumam için ne yapmam gerekiyor” diyerek takım doktorundan yardım istedi.
 
“KARNIYARIKTAN VAZGEÇEMİYORUM”
 
Sağlık heyeti Sow’un özel programına sadık kalmasını önerirken, “Daha çok salonda çalışma yapman da gerekiyor” uyarısında bulundu. Sow ise “Karnıyarıktan ve özellikle yağlı Türk yemeklerinden vazgeçemiyorum. Daha çok çalışmaya razıyım. Yeter ki bu yemekler olsun” sözleriyle fedakârlık yapmaya razı olduğunu söyledi.
 
Bir itirafta da bulunarak, “Ben bu gidişle futbolu bırakınca şişman bir adam olurum ve kesin Türkiye’de kalırım” demeyi de ihmal etmedi.
 
“DAHA ÇOK GOL ATACAĞIM”
 
Beşiktaş derbisinde attığı gole çok sevinen Sow bu golün motivasyon anlamında kendisini olumlu etkilediğini de ifade etti. “Bu golün anlamını önümüzdeki haftalarda daha iyi göstereceğime inanıyorum. Evet Beşiktaş maçlarında gol atıyorum ama önemli olan takımın kazanması. Bunun yanında daha çok gol atacağımın da sözünü veriyorum” dedi.
 
WEBO’YA DESTEK
 
Sarı-lacivertli ekibin iki önemli gol ayağı Sow ile Webo’nun samimiyeti gözlerden kaçmıyor. İki ayrı dine mensup olan bu ikiliyi Webo’nun annesinin vefatı daha çok yaklaştırdı.
 
Arkadaşını teselli ederken duygusal bir konuşma yapan Senagalli, “Aynı Allah’a inanıyoruz. Anlattığın kadarıyla annen çevresindeki herkese yardımcı olan saygın bir insanmış. O senden şu an dua bekliyor, duanı eksik etme. Ben de üzerime düşeni yapıp onun için dua edeceğim. Annen sana çok güzel şeyler vermiş” dedi.
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: