Kemençe Kürt’lere mi ait ?

Nepal’de ölenler ateşe veriliyor

Oto sigortasına yüksek zam!

Hadice Şendil’i sinirlendirdiler!

Sony Xperia Z1’e güncelleme müjdesi

Teknoloji 20 Mayıs 2015
291

Sony iki hafta önce Xperia Z2 ve Z3 serisi dokunmatik telefonları için yeni bir firmware güncellemesi hazırladığı duyumu gelmişti. Bu güncellemede Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemi sabit kalıyor lakin bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler olduğu biliniyor. Duruma bakılırsa aynı güncelleme bugün Xperia Z1, Z1 Compact ve phablet sınıfındaki Z Ultra dokunmatik telefonlara da gelmiş durumda.

Resmi yenilikler kaydına bakılırsa görev değiştiricisi arayüzüne tüm uygulamaları kapatma seçeneği geri kazandırıldığı görünüyor. Uygulamaları microSD karta taşıma esnasında karşılaşılan sorunlar çözülmüş ve LED bildirim ışığı ile ilgili sıkıntılar tamamen çözülmüş durumda. Kilit ekranı ve bildirim çubuğunda artık “Servis Yok” ibaresi belirmemekte. Android Lollipop kilit ekranı bildirimleri tesirleştirilmiş pozisyonda ve pil seviyesi ciddi şekilde düştüğünde devreye sokulabilen Ultra Stamina modu sorunları halledilmiş gözlemleniyor.

Firmware güncellemesi Xperia Z1, Z1 Compact ve Z Ultra dokunmatik telefonlara OTA veya Sony PC Companion aracılığıyla yüklemek mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: