ABD Türkiye’de konsolosluk binası mı açacak?

Jet Fadıl mağdurlarının son umudu Caprice otelleri

Ahmet Nedim Hergül işçiler için şiir yazacak

Konya’da F-4 tipi savaş uçağı düştü: 2 pilot şehit

Somalı annelerin gözyaşı dinmiyor

Gündem 10 Mayıs 2015
370

Anneler Günü’nde Manisa’nın Soma beldesindeki Madenciler Şehitliği’ni ziyaret eden anneler, gözyaşlarını engel olamadı.

Geçtiğimiz yıl Anneler Günü’nden 3 gün akabinde 301 anne Soma’da evladını maden faciasından yitirdiği biliniyor. Yaşanan facianın üstünden bir yıl geçti. Anneler Günü sebebiyle şehitliği ziyaret eden annelerin gözyaşları sel oldu.

26 yaşında maden faciasında hayatını kaybeden Uğur Çolak’ın annesi Gülsüm Çolak’ın şehitliğe geldiği görüldü. Gözyaşlarını tutamayan acılı anne şöyle konuştu: “Onlar bir kere yandı, 12 aydan beri biz hep yanıyoruz. Bir yıl geçmedi. Ne gecemiz belli oldu ne de gündüzümüz belli oldu. Onlar bir kere yandı, anneler babalar 12 aydan beri hep yanıyor. Anneler Günü yok bizim için. Çünkü çocuğum yok. İlk anne diyen evladım yok benim. İlk anneliği onda tatmıştım. Bütün özlemimi ondan biliyordum. Annelik duygusunun nedir olduğunu, yürüyüşü, onun dillenişini unutamıyorum.” diye duygularını dile getirdi.

Şehit madencinin eşi ve 2,5 yaşındaki oğlu de şehitliğe geldi. Anne Gülsüm, şehit kocası için dua etti, oğlu İsmail ise babasının mezarındaki fotoğrafları ve isminin yazılı olduğu levhaları öptüğü görüldü.

Şehitliğe gelen acılı annelerden biri de İbrahim Duman’ın annesi Seher Duman’dı. Evlatsızlığın çok zor olduğunu dile getiren Seher Duman, Anneler Günü’nün hatırlatılması üstüne duygulanarak konuşamadı. Anne Duman, “Çok zor. Evlatsız çok zor. Yarımız o. Bir tarafımız yok. Ne yapsak ne etsek, nereye gitsek yarımız bizim. Gözümün bebeği yok. Anlatamam ki. Anlatamam. Düğümleniyor. Bir şey diyemiyorum.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Borsada yükseliş hakim

Borsada yükseliş hakim

24 Nisan 2015
346
Nokia atağa geçti

Nokia atağa geçti

15 Nisan 2015
270

%d blogcu bunu beğendi: