NATO: Rusya Ukrayna’ya girdi

Beni Affet dizisinin yeni bölümünde şok olaylar!

RF-4E keşif uçakları düşmesiyle ünlü

Apple mı? Samsung mu? kavgasında kan döküldü

Sobadan zehirlenecekken itfaiye uyandırdı

Gündem 29 Nisan 2015
354

Aydın’da gece yarısı bir apartmanda meydana gelen yangına uykuda yakalanan apartman sakinlerini karbonmonoksit gazından zehirlenmekten itfaiye personelleri kurtardı. Yaklaşık 30 dairenin bulunduğu apartmanda yaşayan ve aralarında bebek ve kadınların da bulunduğu onlarca kişi itfaiye merdiveni ile tahliye edildi. Yangının elektrik kontağından çıktığı belirlenirken apartman tahliye edildi.

Olay gece saat 01.00 sıralarında Adnan menderes Mahallesi Muğla Bulvarı üstünde bulunan ve yaklaşık 30 dairenin bulunduğu bir apartmanda oldu. Gece yarısı apartmanın yangın merdiveninin bulunduğu bölümden dumanların yükseldiğini ve tüm binanın duman altında fark eden bazı apartman sakinleri pozisyonu itfaiye personellerine bildirerek yardım istedi. Kısa müddette yangının çıktığı binaya gelen itfaiye personelleri, aşırı duman nedeniyle kadın, yaşlı ve çocukların binalarda mahsur kalması üstüne kurtarma çalışması başlattı. Binada kalanlar pencere ve balkonlardan itfaiye merdiveni ile tahliye edilirken binanın yangın da binanın elektrikleri kesilerek söndürüldü.

“UYKUDA YAKALANANLAR EVLERİNDEN İTFAİYE MERDİVENİ İLE ALINDI”

Yangının gece yarısı meydana gelmesi ve yangın merdivenindeki dairelere çıkan elektrik hatlarında çıkması nedeniyle ilk etapta yangını kimsenin fark edemediği açıklandı. Aşırı duman ve yanık kokusu ile uyandıklarını dile getiren apartman sakinleri, dairelerden dışarı çıkamayınca itfaiye personelleri tarafından kurtarma araçları ile dairelerinden alındı. Uyuyanların uyandırılması ve binanın tahliyesinden akabinde ekipler normale dönerken yangınla ilgili inceleme başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ankara’da kanlı gece

Ankara’da kanlı gece

12 Ocak 2015
375
Acılı baba konuştu

Acılı baba konuştu

8 Nisan 2015
337
Çin’de 45 Uygur mahkum edildi

Çin’de 45 Uygur mahkum edildi

27 Ağustos 2015
404
Amazon’dan yeni hamle

Amazon’dan yeni hamle

23 Kasım 2014
285

%d blogcu bunu beğendi: