İstanbul Emniyeti’ne saldırı şoku!

Samsung’un yeni cihazında önemli detay

Yarın 19.02.2015’de okullar tatil mi ? Vasip Şahin açıkladı!

İkinci el araç satışları arttı

Şişli’de Emir Sarıgül babasının izinde gidiyor!

Gündem 29 Kasım 2014
263

Sosyetik isimlerin giydiği kıyafet tasarımlarına imza atan Modacı Naime Tuvana Demir ile eşi Galatasaray eski milli basketbolcusu Rıza Selim Demir’in de ortak olduğu A46 firması 2011’den bu yana Şişli Belediyesi’nden 20 ihale aldı. Yılbaşı, sokak iftarları, 19 Mayıs gibi kutlama organizasyonlarının yanı sıra, boğaz turu, Sevgililer Günü gibi etkinlikleri üstlenen firmanın girdiği ihalelerin çoğunda tek olması da ihalelerin şaibe ihtimalleri güçlendirdi. 

ADRESE TESLİM YAPILMIŞ 

Sarıgül döneminde aldığı toplam 20 ihale sonucu 68 milyon 475 bin 400 TL’yi kasasına koyan A46 firması,  2014 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Meclis üyesi seçilen ve koordinatör başkan yardımcılığına getirilen Emir Sarıgül ile de kesintisiz devam etti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül, henüz sözleşmesi imzalanmayan Yaz Sokak Şenlikleri ihalesinin sonucunu beklemeden A46 firmasına sokak etkinliği düzenletti. Bu gelişmeler, ihalenin adrese teslim şaibeli ihale olduğunu gösterdi. 

YILBAŞINDA KIRMIZI HALI SERİLDİ 

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, devasa bütçenin ayrıldığı yılbaşı kutlamalarını sponsor vasıtasıyla gerçekleştirdiği beyanı da doğru çıkmadı. Sarıgül, yollara kırmızı halıların serildiği, şaşaalı süslemelerin yapıldığı yılbaşı kutlamasının faturasını halka kesti. Bu organizasyondan da A46 firmasına 10 milyon 200 bin TL ödeme yapıldı. Ayrıca Sarıgül, hava sıcaklığının oldukça düşük olduğu Ekim ve Kasım aylarında Yaz Sokak Şenlikleri ihalesi gerçekleştirdi. A46’nın yine kasası doldu. 

AYNI YÖNTEMLE KURAN OKUTTULAR

Ramazan ayında sokak iftarları düzenleyen, ihaleyle Kuran okutan Sarıgül, yılbaşı kutlamalarında temsili Noel Baba bulundurulmasını da şartnameye dahil etti. 2013 yılı sokak iftarına 9 milyon 250 bin TL ödeme yapılmasının yanı sıra, aynı yılın yılbaşı kutlaması için de 7 milyon 200 bin harcandı. Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, A46 firmasına para kazandırmak için ihaleleri şişirdiği de görüldü. Firma, Sarıgül ile olan yakın ilişkisini 2014 yerel seçimleri sonrasında oğul Sarıgül ile de güçlü tuttu.  

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: