Eczaneler değişecek mi?

İnternet olmasaydı nasıl olurdu ?

Galatasaray’da Muslera’ya talip aranıyor!

Ebru sanatı dünya kültür mirası listesine girmeyi başardı

Sırbistan’da tarihi dev proje onaylandı

Gündem 26 Nisan 2015
284

Sırbistan’ın başili Belgrad’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Eagle Hills firmasının inşa edeceği 3.5 milyar avro değerindeki “Belgrade Waterfront” projesinin anlaşması imzalandı.

Sırbistan’da tartışmalara neden olan projenin inşasına dair anlaşmayı, İnşaat Ulaşım ve Altyapı Bakanı Zorana Mihayloviç, “Belgrade Waterfront” Müdürü Aleksandar Trifunoviç ve Eagle Hills Yönetim Kurulu Üyesi Mohamed Alabbar imzaladı.

Anlaşmanın imzalanmasıyla, Sava Nehri kıyısında, yaklaşık 2 milyon metrekarelik alan üstüne inşa edilecek ve içerisinde dairelerin yanı sıra iş, alışveriş, eğitim ve sağlık merkezlerinin, otellerin ve Belgrad Kulesi’nin bulunacağı projenin de ilk adımı atıldı.

Bakan Mihayloviç burada dediğine göre, bugünün Sırbistan ve Belgrad’ın kalkınması için büyük bir gün olduğunu vurgulayarak, “Belgrad sadece atalarımızdan bizlere kalan bir miras değil. Gelecek nesillere daha modern, daha olumlu ve daha güzel bir Belgrad ve Sırbistan bırakmak istiyoruz” dedi.

Eagle Hills Yönetim Kurulu Üyesi Alabbar da bugünün iki ülke arasındaki bağların kuvvetlendiği, güzel ekonomik işbirliğinin başladığı önemli bir gün olduğunu dedi.

İmza törenine katılan Belgrad Büyükşehir Belediye Başkanı Sinişa Mali ise bu projenin Belgrad’da hayatı değiştirecek bir proje olduğunu vurgulayarak, projenin aynı zamanda yeni istihdam alanları açılmasına da katkı sağlayacağını ifade etti.

Bu arada, imza töreninin yapıldığı binanın önünde toplanan bir grup, projeyi protesto etti. Asayişin geniş güvenlik önlemi aldığı gösteri esnasında, protestocular projeden duydukları memnuniyetsizliği dedi.

– Belgrade Waterfront

Belgrad’da, Sava Nehri’nin yanı başında yaklaşık 2 milyon metrekarelik alanda hayata geçirilecek proje kapsamında bir çok lüks daire, park, otel, alışveriş merkezi, eğitim ve sağlık merkezleri, yürüyüş alanları ve 180 metre yüksekliğinde Belgrad Kulesi inşa edilecek.

“Belgrade Mall” adı verilen alışveriş merkezinin bölgenin en büyük alışveriş merkezi olması planlanırken, proje kapsamında 12 bin 700 ofis, 2 bin 200 otel odası ve 5 bin 700 lüks daire inşa edileceği bildirildi.

Sırbistanlı uzmanlar, ilin yeterli içme suyu ve kanalizasyon altyapısına sahip olmadığı gerekçesiyle projeye karşı çıkıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Engin Hepileri evleniyor !

Engin Hepileri evleniyor !

26 Ocak 2015
306
Oktay Vural’dan eşine veda

Oktay Vural’dan eşine veda

16 Kasım 2014
266
PES 15 Piyasaya Çıktı

PES 15 Piyasaya Çıktı

20 Kasım 2014
289
Bilecik’te HDP gerilimi

Bilecik’te HDP gerilimi

2 Mayıs 2015
309

%d blogcu bunu beğendi: