Netanyahu: “İsrail hukuk devletidir”

Müjde! Bedelli askerlik çıktı! Bedelli askerlik şartları neler?

Mezarlıkta uluyarak ölüme meydan okuyan ülkücü dayı!

Aziz Yıldırım TFF’yi tehdit etti!

Sınava girecekken hakaretten içeri alındı

Gündem 21 Nisan 2015
272

Afyonkarahisar Barosu’na kayıtlı avukat Umut Kılıç, hakimlik ve savcılık sınavının mülakatına geldiği Ankara’da, cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandığı öğrenildi. Kılıç’ın mülakat esnasında komisyon üyeleriyle girdiği tartışmada dediği sözler sebebiyle tutuklandığı açıklandı.

Umut Kılıç, Adli Yargı Hakim ve Savcılık Sınavı’nın yazılı aşamasından akabinde mülakata katılmak üzere bugün Ankara’ya geldi. Kılıç, mülakat esnasında dediği sözler sebebiyle Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret ve kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dvukaatı hakaret’ suçlarından tutuklanmasına karar verildi.

Ankara Barosu yaptığı yazılı izahda, Kılıç’ı tutuklu bulunduğu tutukluevinde ziyaret ederek destek verdiğini bildirdi. Ankara Barosu ayrıyeten sürecin her yönü ile takipçisi olacaklarını belirtti. Barodan yapılan izahda ayrıyeten şu ifadeler kullanıldı:
“Lakin asıl önemli olan, iktidarın artık hakareti dahi tutuklama sebebi olarak görecek kadar firavunlaşmış olmasıdır. Meslektaşımızın hakaret edip etmediğine mahkeme karar verecek ise de hakaret müddeası ile tutuklanması bile tüm yargının ayağa kalkması için yeterlidir. Artık istenilen ve uygulanan rejimin adını koymanın vakti gelmiştir. Bugün itibarı ile artık Türkiye faşizm ile yönetilmektedir.”
şeklinde ibareler kullanıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: