Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanı seçimleri!

Alex De Souza tuvalete saklandı!

Ünlü gazeteci yoğun bakımda!

Bu eğitim tıp tarihinde ilk olacak

Sıcak hava bu sorunları doğuruyor!

Sağlık 20 Mayıs 2015
329

Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, sağlık konusunda önemli konulara değindi. Saraçoğlu özellikle havaların ısınmaya başladığı şu günlerde aşırı terlemenin, psikolojik rahatsızlıklara ilave olarak bakteri veya mantar gelişimi, enfeksiyonlar ve cildin bütünlüğünü kaybetmesi gibi ağrılı veya tahrişli cilt problemlerine de yol açabileceğini ifade etti.

AŞIRI TERLEME VARSA

Özel Elit Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, dediğine göre, “Eğer aşırı terleme sorununuz varsa, muhtemelen bu sıkıntıyı her gün çekiyorsunuz. Sürekli ne kadar terlediğiniz ile ilgili kaygı duyuyor olabilirsiniz. Her gün terle uğraşarak – elbisenizi değiştirerek, serinlemeye çalışarak, terinizi silerek, kollarınızın altına veya ceplerinize peçeteler veya pedler yerleştirerek, banyo yaparak ve koyu-renkli bol elbiselerin altına gizlenerek saatler harcayabilirsiniz” dedi.

TÜM ALANLARI ETKİLEYEBİLİR

“Çok fazla terleyen avuç içleriniz, ayaklarınız veya koltuk altlarınız nedeniyle arkadaşlarınızı kaybetmiş veya fırsatlar kaçırmış olabilirsiniz” diyen Özel Elit Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, daha akabinde şunları kaydetti; “İnsanların ne düşüneceğinden korkarak, evde kalmak için bahaneler bulabilir veya insanlarla tesirleşime girmek, el sıkmak veya sunumlarda bulunmak zorunda kalmayacağınız kariyerler seçebilirsiniz. Depresyon, toplumdan uzaklaşma ve kendine güvensizlik gibi duygusal problemler yaşayabilirsiniz. Fiziksel rahatsızlıktan endişeye, utanmaya ve daima terlemenizi diğer insanlardan gizleme stresine kadar, hiperhidroz hayatınızın neredeyse tüm alanlarını tesirleyebilir.

OLUMSUZ ETKİLER

Özellikle koltukaltı teri ve kokusu tek başına rahatsız edici değildir, ayrıyeten bazen utandırıcıdır. Her beş yetişkinden biri aşırı koltukaltı terlemesine katlanmaktadır. Kadın ve erkeği karşılaştırdığımızda, koltukaltı teri kadınları sosyal pozisyonlarda, erkekleri ise profesyonel pozisyonlarda daha fazla tesirlemektedir. Anketlerden elde edilen bilgiler doğrultusunda koltukaltı teri kişilerin sosyal ve profesyonel yaşantılarını olumsuz yönde tesirlemektedir.”

GEÇİCİ ETKİLER

Koltukaltı terlemesini ve kokusunu önlemek için bundan önceki seçeneklerin sınırlı ve geçici tesirleri olduğunu dile getiren Özel Elit Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, Miramar Laboratuvarları tarafından geliştirilen ve 2011 senesinde klinik testleri yapılarak Amerika gıda ve İlaç Dairesi(FDA) tarafından tesirliği onaylanan ‘miraDry yöntemi’ ile koltukaltı terlemesinden ve kokusundan sonsuza kadar kurtulabileceğinizi kaydetti.

Dr. Şerafettin Saraçoğlu diğer tedavi yöntemlerinin geçici olarak ter bezlerini devre dışı bıraktığını, tesirliğini arttırmak için sürekli olarak tedavi tekrarı gerektiğini ve cerrahi yöntemlerin ise büyük oranda risk teşkil ettiğini ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: